Британці перед Brexit масово скуповують їжу, випивку та ліки.  

Вони побоюються тимчасових перебоїв з постачанням та зростання мит.

 

 

Побоюючись майбутнього дефіциту та зростання цін внаслідок Brexit без угоди з Європейською Унією, громадяни Великої Британії почали створювати стратегічні запаси харчів, алкогольних напоїв та ліків.  Про це повідомила в понеділок, 12 серпня, газета The Guardian з покликом на дослідження фінансової аналітичної організації Premium Credit.

 

За її даними, відповідні закупи вже здійснив кожен п'ятий британець, витративши згрубша додаткові 380 фунтів стерлінгів на їжу, напої і ліки на той випадок, якщо 31 жовтня відбудеться «жорсткий» Brexit. Загалом же британці витратили близько чотирьох мільярдів фунтів стерлінгів, зазначає The Guardian.

 

Існує побоювання, що хаотичний вихід країни з європейської спільноти може спричинити глибокі соціально-економічні проблеми. Про це також попередив президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, заявивши, що в ЄУ добре підготовлені до такого розвитку подій, і найбільше постраждають від «жорсткого» Brexit саме британці.

 

Також компанії, які працюють у Великій Британії, неодноразово попереджали, що Brexit без угоди може призвести до короткочасних перебоїв у поставках товарів до країни. Тому запаси роблять не тільки рядові британці, а й самі торговельні та гастрономічні компанії. Так, минулого тижня компанія Pets at Home, найбільший рітейлер зоотоварів у Британії, повідомила, що вона запасається кормами для тварин. Мережа ресторанів Domino's Pizza оголосила, що робить запаси соусів.

 

Окрім того, в очікуванні Brexit забезпечені британці стали ввозити до країни більше автомобілів класу люкс. Так, торік, за даними компанії Boodle Hatfield, до Великої Британії імпортували 3,8 тис. люксових автомобілів, що на 16% більше, ніж роком раніше. У компанії пояснили, що таке збільшення попиту на дорогі автомобілі пов'язане з можливим зростанням мит у разі «жорсткого» Brexit.

 

Раніше 27 держав-членів ЄУ і Велика Британія узгодили відтермінування Brexit до 31 жовтня 2019 року. Якщо до цього часу парламент не затвердить угоди між Брюсселем та Лондоном, то країна повинна покинути ЄУ без угоди. Це може мати важкі економічні наслідки для Об’єднаного Королівства.

12.08.2019