Пілоти з Великої Британії, які працюють в авіакомпанії Ryanair, анонсували серію страйків у серпні-вересні через суперечки навколо заробітної плати. Про це інформує Sky News. Рішення британської профспілки BALPA підтримала також ірландська Fоrsa, тож до страйку долучаться й ірландські пілоти, – повідомляє Ryanair.
Перший страйк має тривати 48 годин, 22-23 серпня, а другий – три дні, з 2 до 4 вересня. Зі Львова у ці дні компанія Ryanair мала б виконати польоти до Дюссельдорфа (22 серпня і 3 вересня), Варшави (23 серпня, 2 і 4 вересня), Лондона (23 серпня і 2 вересня), Меммінгена (23 серпня і 2 вересня), Кракова (2 і 4 вересня).
Чи загрожує страйк збоєм цих авіарейсів з аеропорту «Львів», наразі достеменно не відомо. Як пояснили Z у пресслужбі аеропорту, авіакомпанії зазвичай не попереджають про таке, тож стовідсотково говорити про скасування польотів можна буде за фактом або напередодні рейсів. Утім у пресслужбі припустили, що менший ризик стати жертвами страйку – в пасажирів рейсів до міст Польщі. Річ у тім, що на цих напрямках Ryanair зазвичай працюють пілоти поляки, які не долучалися до страйку і яких, вочевидь, влаштовують умови праці, на відміну від їхніх британських та ірландських колег. Щодо рейсів у Лондон, Меммінген чи Дюссельдорф – тут ризики зірваних планів дещо вищі. Втім, як додали в аеропорту, Ryanair є відповідальною авіакомпанією, яка активно комунікує зі своїми клієнтами. Тож навіть у разі якихось непередбачуваних ситуацій усіх пасажирів обов’язково буде повідомлено про зміни в розкладі чи скасування рейсів.
Ryanair почав польоти з аеропорту "Львів" торік наприкінці жовтня. Фото: facebook.com/LvivAirport.
Головною причиною планованих страйків є непорозуміння між профспілкою пілотів і керівництвом Ryanair. Профспілка не погоджується з політикою авіакомпанії щодо нарахування пенсій, страхування на випадок втрати ліцензії, допомоги під час вагітності та пологів, прозорої і послідовної структури оплати.
У BALPA кажуть, що пілоти не хочуть порушувати графік і запевняють, що страйків вдасться уникнути, якщо Ryanair сяде за стіл переговорів. Проте наразі не досягнуто жодного прогресу в спілкуванні з менеджментом Ryanair у жодній з заявлених тем. У профспілці зазначають, що керівництво Ryanair не може зрозуміти, як працювати з ними конструктивно та як вести переговори й не виносить конструктивних пропозицій. Натомість авіакомпанія заявляє, що такі дії пілотів викличуть незручності для клієнтів, а профспілка не мала мандату на страйк.
До речі, це не перший масовий страйк працівників Ryanair. Торік наприкінці вересня лоукостер мусив скасувати майже 200 рейсів у шести європейських країнах – Іспанії, Бельгії, Нідерландах, Португалії, Італії та Німеччині. Причиною скасування став страйк бортпровідників, а скасування рейсів зачепило близько 30 тисяч пасажирів.
12.08.2019