Екс-президента Киргизії Атамбаєва заарештовано.

Його прихильники проводять акції протесту в Бішкеку.

 

 

Колишній президент Киргизії Алмазбек Атамбаєв заарештований до 26 серпня. Такий запобіжний захід обрав на виїзному засіданні в ніч на п'ятницю, 9 серпня, Первомайський районний суд Бішкека. Про це повідомив киргизький інформаційний портал Kaktus Media. На час проведення слідчих заходів у справі експрезидента він поміщений у слідчий ізолятор Держкомітету з національної безпеки.

 

Атамбаєву висунуто офіційне звинувачення в корупції. Йдеться про кримінальну справу за фактом незаконного звільнення «злодія в законі» Азіза Батукаєва. Адвокат експрезидента Сергій Слєсарєв назвав це звинувачення «необґрунтованим». Ймовірно, проти Атамбаєва будуть висунуті й інші звинувачення.

 

Алмазбек Атамбаєв був президентом Киргизії з 2011-го до 2017 року. Наприкінці червня 2019-го парламент позбавив його недоторканності. Сьомого серпня правоохоронці двічі намагалися взяти штурмом резиденцію Атамбаєва в селі Кой-Таш. Але на захист експрезидента стало кілька сотень його прихильників. Під час сутичок поліції зі захисниками Атамбаєва постраждало близько 45 осіб. Заступник командира спецзагону «Альфа» отримав вогнепальне поранення і згодом помер, а шестеро спецпризначенців опинилися в заручниках у прихильників Атамбаєва.

 

Восьмого серпня до Кой-Таша було стягнуто близько трьох тисяч співробітників міліції і спецтехніка. Після двогодинного протистояння Атамбаєв здався. Увечері того ж дня в центрі Бішкека прихильники експрезидента організували мітинг протесту проти його затримання, який жорстко придушили співробітники силових структур. Проти мітингувальників застосовували світлошумові гранати і сльозогінний газ.

09.08.2019