Рада відзнаки «Орден Святого Пантелеймона», який ще називають медичним «Оскаром», оприлюднила імена претендентів на цьогорічну нагороду в усіх номінаціях.

 

 

З-поміж галичан до фіналу престижної відзнаки потрапили:

 

У номінації «Найкращий лікар» – представник Львівщини, професор кафедри терапії №1 і медичної діагностики ЛНМУ ім. Данила Галицького, головний лікар КНП «5-та міська клінічна поліклініка м. Львова» Борис Лемішко. Він змагатиметься за нагороду з представниками Дніпропетровщини, Полтавщини та Одещини.

 

 У номінації «Найкращий медичний працівник» – Наталія Галапац зі Львівщини, заступниця директора з медсестринства КНП Жовківської районної ради «Жовківська центральна районна лікарня». Її конкурентами стануть представники столиці, Дніпропетровщини й Одещини.

 

У номінації «Новатор охорони здоров’я» претендентом на високу нагороду є представник Івано-Франківщини – професор кафедри отоларингології та офтальмології з курсом хірургії голови і шиї ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет», доктор медичних наук Василь Попович. Окрім нього, фіналістами стали представники столиці, Дніпропетровщини та Кременчука.

 

У номінації «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я» претендентом на медичний «Оскар» від Галичини є представник Івано-Франківщини Володимир Гінчицький – завідувач відділення судинної хірургії обласної клінічної лікарні. Окрім нього, на нагороду претендують представники Києва, Харкова та Одеси.

 

У номінації «Взірець служіння суспільству» до фіналу потрапили двоє представників Галичини – капелан Івано-Франківського клінічного центру паліативної допомоги отець Ярослав Рохман, а також представниця Львова Наталія Ліпська – директорка Благодійного фонду «Крила надії». Ще двоє фіналістів – із Сумщини та Харкова.

 

Наталія Ліпська. Фото: Ірина Середа/theukrainians.org

 

Переможців відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» назвуть уже завтра, 9 серпня. Урочиста церемонія нагородження щорічно відбувається в день святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

 

Для довідки:

Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість. Її присуджують «за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави в цілому, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України, виховує толерантне ставлення один до одного та надихає на нові можливості».

Відзнака має тривалу історію. Міністерство охорони здоров’я запровадило заохочувальну відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя» ще 2009 року. Відзнаку погодили та благословили Предстоятелі трьох найбільших християнських Церков України.

2017 року на її основі було започатковано громадську відзнаку за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона». 9 серпня 2017 року в Києві вперше відбулися урочистості з нагоди відзначення найкращих медиків України та нагородження їх орденом Святого Пантелеймона.

Відзнаку присуджують щорічно у таких 5 номінаціях:

«Найкращий лікар»;

«Найкращий медичний працівник»;

«Новатор охорони здоров’я»;

«За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я»;

«Взірець служіння суспільству»;

2018 року Поважна рада запровадила нову номінацію для молоді – «Медаль Святого Пантелеймона».

2019 року було введено ще одну нову номінацію, лише для іноземців – «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України».

08.08.2019