Українські пластуни та польські гарцери 14 серпня о 18:00 запалять «Полум'я братерства» на могилах українських воїнів, які загинули в радянсько-польській війні, у понад двох десятках польських міст. Про це йдеться на fb-сторінці «Пласт – український скаутинг».
«У переддень річниці Варшавської битви хочемо чітко, офіційно й у публічному просторі нагадати про борг вдячності, який маємо перед нашими союзниками – хоробрими українськими воїнами 1920 року», – кажуть українські та польські скаути, нагадуючи, що майже сто років тому, 1920-го, коли Польща була у смертельній небезпеці, Україна стала єдиною державою, що надала свою армію, воїни якої разом з поляками проливали кров «за нашу і вашу свободу».
«Виклики столітньої давності повторюються, і дружба наших народів знову важлива як ніколи. Ми, польські гарцери й українські пластуни, укріплюємо цю дружбу ще змалку – міжнародні відносини творяться не тільки в кабінетах і залах засідань, а й на скаутських таборах і заходах», – коментують важливість цієї акції скаути обох країн.
Захід «Полум’я братерства» адресований усім полякам та українцям, які хочуть ушанувати українських героїв у 99-ту річницю «Варшавської битви». Молодь наголошує, що в спільній історії наших народів є позитивні моменти, які мають бути основою для будування кращого майбутнього. Організатори запрошують приєднатися до акції і людей, які не є пов’язаними зі скаутськими організаціями, – інформує газета для українців у Польщі «Наше слово». Учасники події отримають пам’ятні металеві значки «Полум’я братерства». А захід стане ще одним нагадуванням про те, що саме воїни Армії УНР були тими, хто разом із польським військом зупинив наступ Червоної армії на березі Вісли 1920 року й не дозволив тоді розлитися більшовикам по всій Європі. До участі в акції запрошені всі гарцерські загони Польщі, а також молодіжні об’єднання, які не належать до гарцерства.
07.08.2019ДЛЯ ДОВІДКИ:
Варшавська битва («Диво на Віслі», 13-25 серпня 1920) – вирішальна битва радянсько-польської війни 1919–1921 років, у результаті якої Польська Республіка зуміла відстояти свою незалежність, завдавши поразки військам радянської Росії. Союзником польських військ у цій битві виступили українські військові з'єднання УНР.
Перелік місць, де відбудеться акція за участю гарцерів і пластунів «Płomień Braterstwa – Полум’я братерства»:
Щецін (Cmentarz Centralny)
Ґдиня (groby żołnierzy URL, Anastazy Kryworotka, Тomasza Garnata)
Бартошиці (grób Maksyma Maruszeczki, uczestnik wojny 1920 roku)
Кентшин (grób Andrija Dimierjenki, żołnierz Armii Czynnej URL)
Ґрудзіондз (Cmentarz Wojenny przy ul. 18 Pułku Ułanów Pomorskich)
Торунь (cmentarz Garnizonowy przy ul. Grudziądzkiej)
Александрів Куявський (Ukraiński Cmentarz Wojskowy)
Іновроцлав (groby 10 żołnierzy Armii Czynnej URL)
Влоцлавек (cmentarz komunalny, część prawosławna)
Жидово к. Гнєзна (grób hr. Miachała Tyszkiewicza)
Плоцьк (Cmentarz Prawosławny)
Коморово (Сmentarz Wojenny)
Варшава (Cmentarz Prawosławny na Woli)
Вроцлав (Сmentarz Ososbowicki)
Люблін (Cmentarz Prawosławny przy ul. Lipowej)
Кельце (prawosławna część Cmentarza Starego)
Ополе (grób Mykoły Możejki, porucznik Armii Czynnej URL)
Замость (gmach Arsenału, tablica upamiętniająca gen. Bezruczkę i obronę Zamościa)
Катовиці (Cmentarz Katolicki przy ul. Sienkiewicza, Cmentarz Garnizonowy na Machnowcu)
Тарнів (były Cmentarz Wojenny nr. 203 przy ul. Krzyskiej)
Ланьцут (cmentarz Komunalny, kwatera wojskowa)
Краків (Cmentarz Rakowiecki)
Вадовіце (Cmentarz Wojskowy, kwatera żołnierzy Armii Czynnej URL)
Перемишль (Cmentarz Strzelców Siczowych przy ul. Pikulieckiej i Kasztanowej, Cmentarz główny przy ul. Słowackiego).