Проща в Крилосі зібрала близько 30 тисяч паломників.


 

 

У селі Крилос на Івано-Франківщині завершилася VІІІ Всеукраїнська патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої. Її кульмінацією стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

 

Проща почалася 3 серпня Божественною Літургією в архікатедральному соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську. Після спільної молитви присутні отці благословили паломників та окропили всіх свяченою водою, і колона прочан вирушила до Крилоса, – повідомляє департамент інформації Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.

 

У той самий час помолилися в центральних храмах і вирушили в дорогу групи прочан із Бурштинського та Калуського напрямків. А з села Голинь уперше на прощу приїхало близько сотні велосипедистів.

 

 

У перший день прощі паломники могли приступати до Святого Таїнства Покаяння, переглянути документальну стрічку «Ті, що вірні» про вихід УГКЦ з підпілля. Далі відбулася Вечірня, насичена молитовна програма з нічними чуваннями, а також мистецько-євангелізаційна програма, яку підготувала Молодіжна комісія.

 

4 серпня в Крилос прибув Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Предстоятель УГКЦ, який очолив Архієрейську Божественну Літургію, звернувся до прочан з проповіддю, роздумуючи над уривком Євангелія про двох сліпців, яких оздоровив Спаситель.

 

 

 

Блаженніший Святослав наголосив, що життя людини, яка вірить у Бога, відрізняється від невіруючої, як життя особи, яка бачить, від незрячої. Адже віра – це прозріння, «це особистий акт, коли я відкриваюся на Божу присутність і її приймаю – тоді все моє життя стає інакшим».

 

Глава УГКЦ нагадав про виклики, які сьогодні переживає Церква, і закликав вірян до молитов, які укріпили б силу віри.

 

«Ми прийшли до цього святого місця для того, щоб подякувати Спасителю та Богородиці за 30-річчя легалізації нашої Церкви в Україні, відколи УГКЦ вийшла з підпілля, – наголосив архієрей. – Просімо у Діви Марії сили віри, якою наша Церква змогла перебороти країну, тобто те оточення темряви, яким був Радянський Союз. Молімося, щоб воскресла УГКЦ виконала свою місію у новому тисячолітті».

 

«Хай ця проща буде знаком і виявом нашої віри, довіри та перетвориться на момент просвітлення й оздоровлення. Це момент зустрічі з живим Христом, який переміняє», – додав Блаженніший Святослав і подякував усім, хто взяв участь у прощі. Завершилося богослужіння спільним виконанням гімну «Боже великий, єдиний» в наміренні кращої долі Батьківщини-України.

 

Нагадаємо: цьогоріч проща присвячена 30-річчю виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля. На захід завітали місцеві жителі, віряни, представники органів державної влади різних рівнів, монашества, духовенства та всі охочі. Загалом до прощі долучилися близько 30 тисяч паломників.

 

05.08.2019