США хочуть заблокувати кредити для Росії від МВФ і Світового банку.

Це передбачено новим пакетом санкцій, які запровадив Держдепартамент через отруєння Скрипалів.

 

                            речниця Держдепу Морґан Ортаґус

 

Державний департамент США офіційно оголосив про запровадження другого пакету санкцій проти Росії через справу Скрипалів. Вони почнуть діяти після 17 серпня і залишатимуться чинними як мінімум один рік.

 

Як вказується в повідомленні Держдепартаменту, в рамках нового пакета санкцій Вашінґтон виступатиме проти видачі будь-якого кредиту, фінансової або технічної допомоги Росії з боку міжнародних фінансових організацій, таких як Світовий банк і Міжнародний валютний фонд.

 

Окрім того, санкції передбачають заборону американським банкам брати участь у первинному продажу російського суверенного боргу не в рублях і видавати нерубльові позики російській владі. США також запроваджують додаткові обмеження на експорт до Росії матеріалів, які можуть підпадати під положення про непоширення хімічної та біологічної зброї.

 

В американському зовнішньополітичному відомстві підрахували, що внаслідок введення нових санкцій торговельні зв'язки Росії та США можуть скоротитися на мільярди доларів.

 

Як зазначила на своїй сторінці у Twitter речниця Держдепу Морґан Ортаґус (Morgan Ortagus), запровадження нових санкцій обумовлено тим, що Росія «не взяла на себе відповідальності (за отруєння Скрипалів) і не відмовилася від використання хімічної зброї». Водночас вона зазначила, що новий пакет санкцій може бути скасований за умови, якщо Росія під контролем інспекторів гарантує відмову від використання хімічної зброї та погодиться виплатити компенсації постраждалим від отруєння.

 

Президент США Дональд Трамп підписав указ про запровадження нових санкцій проти Росії в п'ятницю, другого липня. Ця новина спричинила відчутне падіння курсу російського рубля щодо долара та євро.

03.08.2019