Молодь у Польщі звільнили від сплати податку на дохід фізичних осіб.

Таким чином держава намагається покращити позиції молодих людей на ринку праці.

 

 

Першого серпня набув чинності закон, яким запроваджується нульова ставка податку на дохід фізичних осіб (PIT – Personal Income Tax) для молоді віком до 26 років. Про це повідомило Polskie Radio 24. Таким чином від сплати вказаного податку звільняється понад два мільйони осіб, котрі працюють у Польщі за трудовим договором або договором підряду. Відповідний закон президент Польщі Анджей Дуда підписав 24 липня цього року.

 

«Завдяки цьому закону молодим особам вже з серпня цього року не доведеться сплачувати податок PIT. Це дуже важлива зміна, яка дозволить понад двом мільйонам молодих людей заробляти більше. Завдяки цьому вони зможуть краще планувати своє майбутнє і не виїжджати за кордон у пошуках роботи. Вища зарплатня, безумовно, стане імпульсом як для професійного розвитку, так і для особистого розвитку – наприклад, у рішенні про створення сім'ї», – заявив міністр фінансів Польщі Маріан Банаш (Marian Banaś).

 

Речник Міністерства фінансів Павел Юрек (Paweł Jurek) розповів, що для того, аби відразу скористатися пільгою, треба подати працедавцеві письмову заяву. У ній слід вказати, що працівникові ще не виповнилося 26 років і місячна зарплатня не перевищує першого податкового порогу, тобто не більша за 85 тисяч 528 злотих (20 тис. євро) на рік. Речник відомства додав, що особи, котрі цьогоріч не напишуть заяви працедавцеві, наступного року зможуть одержати повернення сплаченого податку.

01.08.2019