Садовий зупинив рішення виконкому знести будинок Терлецького.

 

У п’ятницю на вулиці Сахарова, 52, де розташований будинок родини відомого мецената Михайла Терлецького, пройде виїзне засідання виконкому із залученням експертів. Під час засідання докладно розглянуть питання запланованого будівництва офісного центру на місці цієї будівлі. Про це повідомив на своїй facebook-сторінці міський голова Львова Андрій Садовий.

 

 

«Зупинив рішення виконкому щодо будівництва офісного центру на місці вілли Терлецького на Сахарова, 52. В п’ятницю після обіду проведемо виїзне засідання виконкому там на місці з залученням додаткових експертів та всіх небайдужих», – написав Садовий.

 

Нагадаємо, 26 липня виконком ЛМР ухвалив знести будинок, а на його місці побудувати сучасний триповерховий офіс. Тоді виконавчий комітет затвердив для ТзОВ «Інсула інвест» містобудівні умови та обмеження на проектування будівництва офісного центру з підземним паркінгом.

 

Візуалізація нового офісного центру на Сахарова,52

 

Будинок мецената і фармацевта Терлецького звели 1907 року. Він не був занесений до реєстру пам’яток, а в 1990-х роках зазнав значної перебудови. Саме цим виправдовував дозвіл виконкому на знесення будівлі головний архітектор Львова Юліан Чаплінський. «Цей об’єкт на вул. Сахарова у 90-х роках був перебудований. Тобто це об’єкт, який був повністю надбудований, був змінений його і образ, і характер, і планувальна структура ще в 90-х роках. Тобто там і ота червона дахівка, і та пірамідальна вежечка, і дуже багато декору, який був приліплений… І всі вікна були замінені на пластикові. Тож, відповідно, врахувати, що це є пам’ятка, ми не маємо юридичного права", – заявив головний архітекстор.

 

Втім, рішення виконкому обурило громаду міста, і вже того самого дня, 26 липня, на сайті ЛМР з'явилася петиція авторства Лідії Конюх «Зберегти будинок Терлецького, що на вул. Сахарова, 52, побудований в 1907 році».

 

«Будинок Терлецького є окрасою вулиці Сахарова. Охайний, гарно збережений, тішить око львів’ян. Окрім того, перехрестя Сахарова – Горбачевського є вщент закорковане і не тільки в час пік. Тому нове будівництво ще більше ускладнить пересування по цих вулицях», – зазначено в петиції.

 

Авторка звернення наголосила на ще одній небезпеці такого рішення: якщо нову будову під’єднають до старих комунікацій, це приведе до ще більшого затоплення вулиці під час опадів.

 

За ці кілька днів петиція набрала більш ніж 500 голосів, необхідних для того, щоб її обов’язково розглянули на засіданні Львівської міськради.

 

30.07.2019