Іран і Росія планують провести спільні навчання своїх флотів в Ормузькій протоці.

Це можна сприйняти як демонстрацію протидії створенню західного військового альянсу для захисту торгових суден у вказаному реґіоні.

 

                                       контр-адмірал Хосейн Ханзаде.

 

Військові флоти Ірану і Росії планують провести незабаром спільні військово-морські навчання. Про це повідомило іранське інформаційне агентство IRNA з покликом на слова командувача ВМС Ірану контр-адмірала Хосейна Ханзаде.

 

Іранський контр-адмірал перебуває в Росії з триденним візитом на запрошення свого російського колеги. У неділю він був присутнім на урочистостях з нагоди святкування Дня Військово-морського флоту Росії.

 

«Ми домовилися з російською стороною про проведення спільних військово-морських навчань за участю ВМС двох країн в Індійському океані і сподіваємося, що навчання відбудуться до кінця поточного року», – розповів Ханзаде. Адмірал уточнив, що спільні військово-морські навчання можуть пройти в північній частині Індійського океану, і в реґіоні Ормузької протоки, яка з'єднує Перську затоку з Оманською. При цьому Ханзаде не повідомив точної дати їхнього проведення.

 

Нагадаємо, що нещодавно США оголосили намір сформувати коаліцію для патрулювання Перської затоки, аби захистити комерційне судноплавство у стратегічних водах біля берегів Ірану і Ємену. Про це дев’ятого липня заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів збройних сил США генерал Джозеф Данфорд. «Ми ведемо перемовини з низкою країн, щоб з'ясувати, чи можемо ми створити коаліцію для забезпечення свободи судноплавства в Ормузькій і Баб-ель-Мандебській протоках», – заявив американський генерал.

 

Через Ормузьку протоку, яка з'єднує Перську й Оманську затоки, проходить третина світової нафти, яка транспортується морським шляхом. 12 травня і 12 червня в Оманській затоці було вчинено напади на нафтові танкери. США поклали відповідальність за те, що трапилося, на Іран. У Тегерані заперечують причетність до цих інцидентів.

 

30.07.2019