США формують коаліцію для патрулювання Перської затоки.

Таким чином планують захистити комерційне судноплавство в зазначеній акваторії.

 

    

На тлі напруженості у відносинах з Іраном Сполучені Штати сподіваються в найближчі два тижні залучити союзників у військову коаліцію для охорони стратегічних вод біля берегів Ірану і Ємену. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів збройних сил США генерал Джозеф Данфорд (Joseph Dunford) у вівторок, дев’ятого липня, у Вашінґтоні.

 

«Ми ведемо перемовини з низкою країн, щоб з'ясувати, чи можемо ми створити коаліцію для забезпечення свободи судноплавства в Ормузькій і Баб-ель-Мандебській протоках», – процитувала слова генерала інформаційна аґенція Reuters.

 

За словами Данфорду, в найближчі дні з'ясується, які країни мають політичну волю для участі в такій місії, а потім постане питання про те, чи готові вони зробити військовий внесок в її здійснення. Американський генерал зазначив, що США готові поділитися своїм ноу-хау і засобами спостереження за судноплавством. За словами Данфорда, цивільні судна можуть ескортуватися військовими кораблями тієї країни, під прапором якої вони ходять.

 

Через Ормузьку протоку, що з'єднує Перську й Оманську затоки, проходить третина світової нафти, що транспортується морським шляхом. Баб-ель-Мандебська протока біля входу в Червоне море також є одним з найважливіших в світі судноплавних маршрутів. 12 травня і 12 червня в затоці Омана було вчинено напади на нафтові танкери. США поклали відповідальність за те, що трапилося, на Іран. У Тегерані заперечують причетність до цих інцидентів.

10.07.2019