ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» готове за власні кошти відновити мозаїку Володимира Патика поблизу магазину «Океан». Відповідне зобов’язання юридично зафіксували в угоді про наміри після переговорів між забудовником та сином автора мозаїки Остапом Патиком — про це Zbruc повідомив нині сам Остап Патик.

 

«Я провів п’ять зустрічей із забудовником: дуже тривалих і складних. У результаті цих переговорів Володимир Швед визнав свою моральну вину за те, що сталось. Основна домовленість: забудовник готовий своїм коштом під наглядом професійних реставраторів зробити повну реконструкцію об’єкта. Я вже провів консультації з реставратором Юрієм Островським. Мозаїку цілком реально відновити: у нас є 3D-скан та дуже детальна її фотофіксація. На сьогодні також є 10% збереженої мозаїки і ще 50% витягнутої з бетону смальти, яку забудовник почистив і помив», — розповів Z Остап Патик

 

За словами Остапа Патика, забудовник зобов’язується не вести жодних будівельних робіт, поки не відновить стіну.

 

Нагадаємо, цього четверга, 1 серпня, сесія Львівської міської ради має розглянути питання про розірвання договору оренди земельної ділянки із забудовником.

 

Попередньо виконком Львівської міської ради на позачерговому засіданні 19 липня скасував містобудівні умови й обмеження для проектування об’єкта будівництва на реконструкцію ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» будівлі магазину «Океан» на вул. Володимира Великого, 26-А. До першого серпня також триває перевірка інспекції Держархбудконролю у м. Львові, за результатами якої може бути скасований дозвіл на будівництво.

 

Ще раніше головний архітектор Львова Юліан Чаплінський заявляв, що не вірить у відновлення мозаїки. "Я не вірю в те, що її відновлять. Мозаїка – це дуже складна і дорога технологія, відновити знищений фасад жоден забудовник собі дозволити не може", – казав Чаплінський.

 

 

29.07.2019