Поляки зібрали для родини українського заробітчанина 600 тисяч злотих.

Більше як пів мільйона злотих (приблизно $160 тисяч) зібрали і передали поляки родині Василя Чорнея – 36-річного заробітчанина, який працював столярем у селі Ястшембсько-Старе (Великопольське воєводство) і помер за трагічних обставин – 13 червня його тіло випадково знайшов лісник, а згодом виявилося, що до лісу свого нелегального найманця вивезла працедавиця Ґражина Ф., коли той захворів.

 


Фото: Радіо Свобода

 

В Україні у Василя Чорнея залишилися дружина, троє малих дітей і старенькі мама з татом. Ця жахаюча історія набула неабиякого розголосу в Польщі та Україні, а через місяць після трагедії тисячі небайдужих поляків зібрали близько 600 тисяч злотих ( 4 млн 200 тис. грн, або 160 тис. доларів) для допомоги родині українського заробітчанина.

 

Ініціатором збору допомоги був почесний консул України у Познані Вітольд Горовський. Власне він 22 липня поїхав до села Троїця Снятинського району Івано-Франківської області познайомитися з родиною Василя Чорнея та передав зібрані кошти повідомляє Радіо Свобода.

 

На своїй сторінці у fb Вітольд Горовський повідомив усім тим, хто переказував кошти на допомогу сім’ї українця:

 

«Тато Василя Чорнея – Дмитро і дружина Наталя отримали певні суми готівкою за потребою, на покриття видатків, які мали останнім часом. Водночас були підписані умови, які гарантують пані Наталі отримання протягом 11 років, до червня 2030 року, певної суми коштів. Окрім того, я запевнив її про суттєву підтримку для навчання її дітей, а це близько 1500 злотих щомісячно на кожну дитину. Вже через 5 років будемо вирішувати питання щодо освіти Насті (старша донька родини, якій зараз 12 років - Z), залежно від її планів. Був у селі вперше. Не знав раніше їх. Мушу сказати, ваші гроші потрапляють до людей, які їх потребують, які у жалобі, але сповнені вдячності».

 

Родині Чорнеїв також забезпечили юридичну допомогу. Поки триває слідство, Ґражина Ф. перебуває за ґратами за звинуваченням в ненаданні "допомоги особі, що перебуває у стані з безпосередньою небезпекою втрати життя", і ненавмисне спричинення смерті – їй загрожує до 5 років позбавлення волі.

 

Затримання Ґражини Ф.

 

«Адвокат допомагає нам довести справу до кінця. Ми хочемо знати, що сталося насправді. Живим чи вже мертвим везли Василя? У цьому питанні ще тривають експертизи», – повідомила Наталія Чорней (дружина померлого) журналістам «Радіо Свобода».

 

23.07.2019