Симоненко апелює до суду про леґалізацію Комуністичної партії.

 

Голова підпільної Комуністичної партії України Петро Симоненко і сама Компартія подали позов до Окружного адміністративного суду Києва з проханням скасувати наказ Міністерства юстиції України про невідповідність діяльності КПУ вимогам закону про декомунізацію.

 

 

Про це йдеться у повідомленні партійної структури Симоненка. 

 

"Позивачі просять суд скасувати повністю наказ Мін’юсту від 23 липня 2015 року, яким було затверджено правовий висновок комісії з питань додержання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" щодо невідповідності діяльності, найменування та символіки Комуністичної партії України вимогам вищезгаданого закону", – зазначили у прес-службі.

 

Наразі суд досліджує матеріали позову, вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

 

У липні 2015 року міністр юстиції Павло Петренко підписав накази про нелеґітимність діяльності Комуністичної партії України, Компартії (оновленої) та Комуністичної партії робітників і селян.

 

У лютому 2019 року лідер комуністів Петро Симоненко намагався подати свою кандидатуру на президентські вибори – його не зареєстрували через те, що він мав номінацію від нелеґальної КПУ.

 

У липні 2019 року Конституційний Суд України підтвердив конституційність закону про декомунізацію.

 

 

23.07.2019