СБУ допитувала Симоненка у справі про спробу захоплення влади.

 

Слідчі Служби безпеки України допитали голову забороненої в Україні Комуністичної партії Петра Симоненка в рамках провадження про спробу захоплення державної влади.

 

Про це в коментарі УНІАН повідомила речниця СБУ Олена Гітлянська.

 

"Вже допитали його в рамках провадження, інформація про яке була оприлюднена на сайті СБУ 8 травня", – повідомила вона.

 

8 травня в СБУ заявили, що провели у керівників забороненої Комуністичної партії низку санкціонованих обшуків, під час яких було виявлено заборонену комуністичну символіку.

 

"Під час слідчих дій правоохоронці виявили агітаційні матеріали із забороненою символікою комуністичного тоталітарного режиму, що планувалися на замовлення російських кураторів для публічного поширення 9 травня, щоб дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі та спровокувати силові сутички між активістами громадсько-політичних об’єднань", – йшлося в повідомленні СБУ.

 

Також у спецслужбі заявили, що у Симоненка під час обшуку слідчі вилучили предмет, схожий на пістолет АПС з глушником, та 120 патронів.

 

Обшуки відбулися у Києві та області в рамках розслідування слідчими СБУ кримінального провадження за фактом вчинення дій з метою захоплення державної влади та державної зради, тобто за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 109 та ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України.

 

Разом з тим, у прес-службі КПУ підтвердили факт проведення обшуків, назвавши їх незаконними. При цім уточнили, що СБУ проводила слідчі дії у голови політсили Симоненка, лідера комсомолу України Михайла Кононовича, а також в столичному офісі партії.

 

10.05.2018