З'їзд забороненої судом Комуністичної партії України висунув кандидатом на посаду Президента України Петра Симоненка.
Про це йдеться у повідомленні на інтернет-сторінці КПУ.
Симоненко заявив у своїй промові, що майбутня виборча кампанія буде "драматичною за характером і трагічною за наслідками".
З'їзд Компартії також схвалив передвиборчу програму для кандидата.
Зборище комуністів зобов’язало партійні комітети і партійні організації завершити до 20 січня 2019 року збір добровільних внесків для грошової застави.
У грудні 2015 року Окружний адміністративний суд Києва за позовом Міністерства юстиції заборонив діяльність Комуністичної партії України, але КПУ оскаржила це рішення. Наразі Компартія все ще фіґурує у переліку політичних партій Мін'юсту.
Симоненко чудово знає, що його як висуванця КПУ не зареєструє Центральна виборча комісія, бо в пункті 8 частини першої статті 52 закону України «Про вибори Президента України» існує відповідна підстава для відмови у реєстрації. Якби питання полягало у результаті (тобто у реєстрації), то Симоненко подав б документи до ЦВК як самовисуванець. Але цього не трапилося.
Схоже на те, що подібна акція Симоненка розрахована на зовнішнього споживача.
По-перше, для Європейського суду з прав людини, щоб спровокувати міжнародні інституції займатися, вибачте, чистоплюйством. Тому в цьому питанні треба йти на випередження і пояснювати нашим міжнародним партнерам, що заборона партій з комуністичною чи нацистською ідеологією і взагалі засудження комунізму чи нацизму є звичною практикою для держав ЄС. Приміром, подібні положення містяться в преамбулі Конституції Латвійської Республіки 1922 року, преамбулі Конституції Республіки Хорватія 1991 року, статті 13 Конституції Республіки Польща 1997 року, преамбулі і статті 1 Конституції Угорщини 2011 року.
По-друге, ця акція Симоненка потрібна Кремлеві для подальшого нагнітання антиукраїнської істерії в РФ.
Андрій Магера, колишній член Центральної виборчої комісії
04.01.2019