Держава реабілітувала 90-річного закарпатця, який відбув 25 років у таборах ГУЛАГу.

 

Національна комісія з реабілітації реабілітувала 90-річного закарпатця Івана Мирона, якого обвинувачували у "державній зраді" в совєцькі часи і протримали у таборах ГУЛАГу всі 25 років.

 

Про це повідомляє пресслужба Українського інституту національної пам’яті.

 

 

"Він став першим, кого Національна комісія з реабілітації визнала реабілітованим, керуючись новим законом України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років", – йдеться у повідомленні.

 

"Нині він – єдиний із Закарпаття, хто відбув у таборах ГУЛАГу всі 25 років, так і не скорившись і не попросивши про помилування, бо вважав не за вину, а за честь захист своєї землі від ворога. І єдиний, хто досі лишався обвинуваченим у «державній зраді»", – додали в УІНП.

 

Івана Мирона реабілітувала Національна комісія з реабілітації, перше засідання якої відбулося 18 липня.

 

"Більше не бандит. Україна почала нову реабілітацію засуджених радянським режимом. Тішуся: першим реабілітованим за новим законом став Іван Мирон – член ОУН, учасник Норильського повстання, засуджений комуністичним режимом на 25 років ув‘язнення", – прокоментував директор УІНП Володимир В'ятрович. 

 

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917−1991 років" 2 травня 2018 року. До цього в Україні діяв ще радянський закон про реабілітацію.

 

Закон має захистити людей, які боролися за незалежність України в роки комуністичної окупації, але через законодавчу колізію досі лишаються злочинцями в правовому полі.

 

 

Іван Мирон народився 9 березня 1929 року в селі Росішка Рахівського району. У 1950 році його призвали на службу в Червону армію, але він не захотів воювати проти своїх і пішов у націоналістичне підпілля. Час він часу зустрічався з активістами ОУН та Української повстанської армії (УПА) і виконував їхні завдання.

 

Пана Мирона заарештували навесні 1951 року. Йому та його товаришам дали 25 років суворого режиму. Він відбував покарання в тюрмах Харкова, Новосибірська, Красноярська та Норильська. Івана Мирона звільнили в травні 1976-го.

 

19.07.2019