Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова обміняти редактора “РІА Новості – Україна” Кирила Вишинського на українського режисера Олега Сенцова, але такий обмін має проходити одночасно.

 

 

Про це Зеленський розповів під час спілкування з журналістами на презентації мобільних житлових модулів у Міністерстві оборони, повідомляє аґенція "Укрінформ".

 

“Якщо про добру волю, ми дійсно бажаємо, щоб такий час настав найближчим часом, ми готові Вишинського поміняти. Сенцов – це як приклад. Ми готові на Сенцова, але це – не розмінна монета. Ми би хотіли отримати всіх наших політв’язнів і військових”, – сказав Зеленський, наголосивши на тому, що обмін Вишинського, наприклад, і Сенцова має відбуватися саме одночасно.

 

Водночас Президент наголосив, що не йдеться про обмін українських полонених моряків. “Моряків нам повинні повернути!” – зазначив голова держави.

 

Раніше прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, коментуючи заяву Володимира Зеленського про те, що першим кроком до нормалізації діалогу Москви і Києва могло б стати звільнення українських моряків, заявив, що ні, таким кроком могло б стати повернення до Росії керівника "РІА Новості – Україна" Кирила Вишинського.

 

Вишинського затримали в Києві 15 травня 2018 року. Тоді за результатами слідчих дій вдалося отримати докази того, що інформація, розміщена на інтернет-ресурсі "РІА Новості – Україна", містить заклики, спрямовані на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України, державній та інформаційній безпеці.

 

Кіріла Вишинського заарештували без права внесення застави й оголосили підозру в державній зраді. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

 

На засіданні суду Вишинський заявив, що виходить із українського громадянства, і звернувся до президента РФ Володимира Путіна по захист.

 

19.07.2019