Радбез ООН не повірив претензіям Росії до мовного закону.

 

Постійний представник Франції при ООН Ніколя де Рів’єр заявив, що війна в Україні жодним чином не пов’язана з законом про українську мову, і то є внутрішньою справою українців – здійснювати мовну політику в той спосіб, котрий вони вважають доцільним.

 

 

Про це Ніколя де Рів’єр заявив на засіданні Радбезу щодо "мовного закону", скликаному за наполяганням Росії, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

“Україна перебуває у дуже важкій ситуації внаслідок конфлікту, який вже забрав понад 13 тисяч життів. І ця ситуація жодним чином не є наслідком ухвалення 25 квітня закону про використання української мови як державної. Цей закон жодним чином не загрожує міжнародному миру та безпеці. Це лише справа і вибір самих українців щодо мовної політики – у спосіб, який відповідає європейським та міжнародним зобов’язанням України”, – заявив де Рів’єр.

 

Франція використала засідання Радбезу для того, аби нагадати росіянам про порушення ними міжнародного права.

 

Так, посол заявив про відданість територіальній цілісності, незалежності та суверенітету України і запевнив, що Франція ніколи не визнає анексії Криму. Амбасадор засудив роздачу російських паспортів, вважає її підривом "мінських домовленостей". Дипломат нагадав, що завтра – п’яті роковини збиття Росією літака #MH17. Франція також вимагає звільнити моряків, як постановив міжнародний трибунал ООН.

 

Ніколя де Рів’єр зазначив, що саме за ініціативи нової української влади вже було розведення сил у Станиці Луганській. Він сказав, що “аплодує” встановленню прямих контактів між Путіним та Зеленським 11 липня і вважає, що на основі цих перших ознак прогресу треба знайти момент для більшої довіри.

 

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив під час засідання Ради безпеки ООН: "Країна, яка сторіччями репресувала українську мову та примусово витісняла її російською у всіх сферах суспільного життя, не має права розповідати нам, якою мовою писати та говорити".

 

Український дипломат додав, що українські школи є в Австралії, Аргентині, Словаччині та багатьох інших країнах. А в Росії, де мешкає близько 3 мільйонів українців, немає жодної української школи.

 

"У Криму до російської окупації 2014 року було 7 українських та 15 кримськотатарських шкіл. Окупаційна влада закрила всі українські та половину кримськотатарських шкіл", – обурився він.

 

Єльченко порадив лицемірам із Росії розгледіти "колоду у власному оці".

 

Делегація Росії скликала 16 липня засідання Радбезу ООН для обговорення закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

 

Раніше Росія вже намагалася скликати "мовне" засідання у травні, однак тоді його проведення заблокували партнери України, пославшись на маніпулятивну мету ініціатора – Росії.

 

Українська делегація послідовно заявляла, що до функцій Ради безпеки ООН входить насамперед підтримання міжнародного миру та безпеки, і функціонування української мови в Україні аж ніяк не входить до цієї категорії.

 

Напередодні постпред України Володимир Єльченко розповів, що Україна та її західні партнери використають засідання, аби говорити не про українську мову, а про роковини збиття #МН17 і незаконне утримання Росією військовополонених українських моряків, попри рішення трибуналу ООН, ескалацію на Донбасі та розстріл українських медиків.

 

17.07.2019