"Мова об'єднує": Тридцять українських міст синхронно відсвяткують вступ у дію закону про мову.

 

16 липня, у день вступу в дію закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", в низці українських міст синхронно відбудеться всеукраїнська акція під назвою "Мова об’єднує".

 

Згідно з інформацією, актуальною станом на 19:20 понеділка, акцію підтримає 36 міст у різних реґіонах. При тім список міст, у котрих відбудеться акція в форматі концерту, читань, мітингу чи перформансу, все ще поповнюється.

 

 

"16 липня – це наше свято, свято мільйонів людей, об’єднаних українською мовою. І ми відзначимо його разом, на Сході й на Заході, у Києві і маленьких містечках, в соцмережах і на вулицях", – ідеться в повідомленні ініціативної групи, котру сформували різноманітні громадські середовища, поєднані в коаліцію ще з часів перших акцій на підтримку закону №5670-д.

 

"Українська мова – один з ключових факторів державної незалежності, національної безпеки та цілісності країни, – зазначають організатори. – Саме тому Москва і промосковські реваншисти в Україні прагнуть скасувати чи знівелювати цей історичний документ. Вони не хочуть бачити країну єдиною й сильною. Але ми не дамо їм цього зробити".

 

Найбільші акції (поєднані з концертами) очікуються в Києві, Львові та Харкові.

 

Акції різного формату відбудуться також у Вінниці, Дніпрі, Житомирі, Івано-Франківську, Краматорську, Кропивницькому, Луцьку, Маріуполі, Миколаєві, Одесі, Первомайську, Полтаві, Рівному, Снятині, Старобільську, Сумах, Тернополі, Ужгороді, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях, Чернігові – загалом у 36 містах. Локації перелічено у нотатці на Facebook-сторінці організаторів.

 

Організатор львівської акції "Всеукраїнський демократичний форум" зазначає, що у Львові на концерті виступлять Тарас Чубай та гурт "Плач Єремії", формація "Піккардійська терція", Оксана Муха, Марія Бурмака, Соломія Чубай з гуртами Джалапіта та Rockoko, Іvan Navi, гурт WSZYSTKO.

 

 

Репертуар львівського концерту складений з українських пісень; у ньому прозвучать пісні композиторів Ярослава Барнича, Володимира Івасюка, Миколи Мозгового, Анатолія Горчинського, Ігоря Поклада, Кирила Стеценка, Віктора Морозова, Тараса Чубая на вірші Василя Симоненка, Богдана Весоловського, Павла Тичини, Юрка Іздрика, Сергія Жадана, Івана Малковича, Богдана-Ігоря Антонича, Маріанни Кіяновської.

 

"16 липня набуває чинності Закон про державну мову. Відзначимо цю довгоочікувану радісну подію разом, від Заходу до Сходу, від столиці до сіл і містечок... Захід має на меті показати нашим опонентам з країни-агресора та інших країн, що українці здатні захистити свою мову", – зазначили організатори.

 

15.07.2019