Посол: Вирок Марківу зруйнував репутацію європейського правосуддя.

 

Посол України в Італії Євген Перелигін висловив розчарування вироком суду з 24-річним ув'язненням Віталію Марківу і заявив, що рішення Феміди розбиває його ілюзії про європейське судочинство.

 

Про це Перелигін написав на своїй сторінці у Facebook.

 

 

"Рішення, яке оголосила голова павійського суду присяжних, в мене особисто зруйнувало все те уявлення, яку я мав про європейське правосуддя, особливо після семи років роботи у європейській столиці верховенства права та прав людини – Стразбурзі", – заявив дипломат.

 

Євген Перелигін звернув увагу: італійські слідчі відмовилися виїхати на місце боїв, під час котрих отримав смертельне поранення італійський журналіст Андреа Роккеллі, 

 

"Павійські прокурори не вважали за доцільне та відмовились виїхати на місце так званого злочину, хоча сьогодні це цілком мирна територія біля гори Карачун, і використовували малюнки та фотографії для того, щоб сформулювати звинувачення та відродити картину так званого злочину", – обурився Перелигін.

 

Під час самого п'ятничного засідання дипломат зауважив, що голова суду "не просто була розгубленою або хвилювалась під час виступу – вона ковтала слова". "Її голос тремтів, і все це вказує на те, що хоча б для неї прийняте рішення було непереконливим", – інтерпретує посол.

 

Євген Перелигін додав: той факт, що суд узяв для оформлення мотиваційної частини вироку максимально допустимий термін – 90 діб – свідчить про безпідставність звинувачень. "На сьогоднішній день суд не має взагалі ніяких мотиваційних пояснень і саме тому взяв максимальний термін для підготовки", – підозрює дипломат.

 

Перелигін сподівається, що апеляційний суд у Мілані, укомплектований професійними суддями, а не присяжними, пом'якшить вирок.

 

15.07.2019