Facebook в США загрожує штраф на суму 5 млрд доларів.

Покарання стосується скандалу з передачею особистих даних Cambridge Analytica.

 

 

Facebook має заплатити штраф у розмірі 5 млрд доларів. Таке рішення ухвалила Федеральна торгівельна комісія США (Federal Trade Commission – FTC), яка захищає права американських споживачів. Про це повідомляє інформаційна аґенція Reuters. Так FTC оцінила міру шкоди, завдану соцмережею, коли вона з порушенням правил дозволила  британській консалтинговій компанії Cambridge Analytica отримати дані про 87 мільйонів користувачів Facebook.

 

Це найбільший штраф, який FTC коли-небудь накладала на технологічну компанію. Позиція урядового регулятора обумовлена ​​серйозними порушеннями, які соцмережа допустила в царині захисту даних. Остаточне рішення щодо штрафу має ще ухвалити Міністерство юстиції Сполучених Штатів.

 

Федеральна торгівельна комісія розпочала розслідування щодо Facebook у березні минулого року. Зразу ж після того, як стало відомо про найбільший в історії Facebook витік особистих даних користувачів. Компанія Cambridge Analytica незаконно зібрала дані 87 мільйонів користувачів соцмережі і передавала їх третім особам, в тому числі, імовірно, передвиборчому штабу нинішнього президента США Дональда Трампа, який використовував їх для політичної реклами.

 

Компанію Cambridge Analytica звинуватили в неналежному використанні персональної інформації в інтересах своїх клієнтів з політичних кіл. Голова Facebook Марк Цукерберґ в березні 2018 року визнав, що соцмережа припустилася декількох помилок, які врешті призвели до того, що особисті дані мільйонів користувачів були використані політтехнологами.

13.07.2019