Париж зацікавився ідеєю Зеленського з переговорами в Мінську.

 

Франція привітала ініціативу Президента України Володимира Зеленського розпочати переговори з російським президентом Володимиром Путіним.

 

Про це йдеться у заяві речниці МЗС Франції, що її цитує аґенція "Укрінформ".

 

 

 

"Франція вітає готовність Президента України Володимира Зеленського розпочати діалог з президентом Росії з метою врегулювання кризи між двома країнами", – відповіли в міністерстві на запитання щодо пропозиції Зеленського про запровадження нового формату переговорів щодо ситуації на Донбасі за участі РФ, України, Німеччини, Великої Британії та США.

 

При цім у МЗС Франції нагадали, що "зустрічі у "нормандському форматі" (Франція, Німеччина, Росія, Україна) мають на меті сприяти виконанню зобов’язань сторін в рамках "мінських домовленостей", які є узгодженою базою для врегулювання конфлікту на сході України".

 

"Ці зустрічі не виключають інших дипломатичних зусиль, спрямованих на досягнення цієї мети, і, зокрема, доповнюють переговори, що відбуваються в рамках Тристоронньої контактної групи під егідою ОБСЄ", – йдеться у відозві.

 

У понеділок Президент України Володимир Зеленський висловив пропозицію провести переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі з лідерами країн-підписантів Будапештського меморандуму та країн "нормандського формату" – за участю президента США Дональда Трампа, прем'єр-міністра Британії Терези Мей, канцлера Німеччини Анґели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона.

 

"Треба поговорити? Треба. Давайте. Обговоримо, чий Крим і кого нема на Донбасі", – звернувся до Путіна Зеленський.

 

Президент України вважає, що майданчиком для переговорів міг би стати Мінськ. "Думаю, Олександр Григорович Лукашенко з задоволенням прийме нас у Мінську", – запропонував голова держави.

 

Міністр закордонних справ Росії Сєрґєй Лавров, коментуючи пропозицію Зеленського, сказав: ідея "має право на існування", але акцент має робитися на "прямий діалог" між сторонами конфлікту.

 

"Цей формат – і "нормандський", і "мінський" – схвалила Рада безпеки ООН. Це є безпосереднім інструментом, який необхідно використовувати міжнародній спільноті. Інші пропозиції, напевно, мають право на існування. Але акцент треба робити на прямий діалог, це серцевина "мінських домовленостей", – цитує аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

Лавров зауважив, що "коли йдеться про серйозні пропозиції, вони робляться спочатку через дипломатичні канали, а не публічно через Facebook. "Але ми готові розглядати конкретні пропозиції, які допомагатимуть виконувати резолюцію Ради безпеки, що затвердила "мінські домовленості", а не підміняти цю резолюцію і самі домовленості", – сказав російський міністр.

 

10.07.2019