Верховний Суд розблокував друк бюлетенів.

 

Верховний Суд задовольнив апеляцію Центральної виборчої комісії та скасував рішення Шостого апеляційного суду, який зобов’язував провести повторне жеребкування партій.

 

Про це у своєму дописі на Facebook повідомила секретарка ЦВК Наталія Бернацька.

 

 

У четвер увечері голова Центральної виборчої комісії оголосила на засіданні ЦВК: "Щойно надійшла інформація, що Шостий апеляційний адміністративний суд прийняв рішення щодо пережеребкування. На сьогодні фактично надруковано 5 млн 200 бюлетенів".

 

Центральна виборча комісія оголосила про намір оскаржити рішення суду, адже зупинка друку бюлетенів створила ризик зриву виборів.

 

26 червня ЦВК за результатами жеребкування визначила номери політичних партій для розміщення у виборчому бюлетені на дострокових парламентських виборах 21 липня.

 

30 червня ЦВК внесла до виборчого бюлетеня партію "Рух нових сил" колишнього президента Грузії й ексголови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. Партії без жеребкування надали номер 22.

 

У ЦВК стверджують, що оскільки під час передвиборчої агітації політичні партії використовують уже визначені жеребкуванням номери, то зміна цих номерів може спричинити дезорієнтацію виборця.

 

3 липня Аграрна партія України подала позов до суду через те, що ЦВК не проводила жеребкування для внесення в бюлетень партії Саакашвілі.

 

Сам Саакашвілі заявив, що виступає проти повторного жеребкування, а його політична сила не збирається вимагати пережеребкування.

 

08.07.2019