Богдан вимагає дати оцінку закликам до захоплення влади через протест на Майдані.

 

Голова Офісу Президента Андрій Богдан вважає, що за організацією протестів проти реєстрації кандидатами в народі депутати Андрія Клюєва та Анатолія Шарія стоїть команда Петра Порошенка.

 

 

Про це він заявив журналістам у Торонто, повідомляє "Українська правда".

 

"Ексміністра економіки пана Порошенка та експершого віцепрем'єрміністра з питань економіки пана Клюєва поєднують роки спільної роботи в уряді. Тому вважаємо, що всі вимоги мітингувальників слід направити до керівництва однієї політичної партії, яка зацікавлена в дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні", – заявив Богдан.

 

"На сьогодні відбувається активізація аудиту та діяльності пана Порошенка і його оточення щодо розкрадання бюджетних коштів, привласнення державного майна, прийняття незаконних рішень та розпоряджень. І на меті проведення відповідних мітингів є все-таки відволікання уваги від цих розслідувань", – стверджує він.

 

Богдан також закликав Міністерство внутрішніх справ та Службу безпеки України надати повну інформацію щодо Клюєва та Шарія для прийняття рішення, "яке ґрунтується виключно на законах, а не на певних зацікавленостях тих чи інших особистостей".

 

"Просимо їх також надати об’єктивну законну оцінку факту побиття журналістів (у середу ввечері під час протесту на Майдані штовхнули журналіста проросійського видання "Страна", – Z) та факту закликів щодо силового захоплення влади", – завершив він.

 

2 липня на майдані Незалежності у Києві відбулася акція протесту проти "проросійського реваншу". Приводом для демонстрації стали рішення Центральної виборчої комісії зареєструвати відеоблогера Анатолія Шарія та екскерівника Адміністрації Президента часів Віктора Януковича Андрія Клюєва кандидатами в народні депутати на дочасних виборах у Верховну Раду 21 липня.

 

Учасники протесту тримали в руках плакати із написами "Терпіти більше не можна", "Сепарам не місце в Раді", "Ми втомились від лайна" тощо.

 

Акція на Майдані зібралася за покликом волонтера Романа Балана (відомого за прізвиськом "Сініцин"). Він пригрозив, що активісти підготують різкіші форми протесту, якщо Андрія Клюєва і Анатолія Шарія залишать у статусі кандидатів.

 

"Сьогодні протест був мирний. Постояли, поговорили, покричали, попалили. Якщо за два дні ЦВК та ВСУ не розберуться, хто з них більше налажав, і не скасують рішення про реєстрацію цих двох покидьків, – ми залишаємо за собою право від мирного протесту перейти до не мирного", – резюмував Сініцин у своєму дописі на Facebook.

 

Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook підтримав акцію протесту. Кандидати зі списку "Європейської солідарності" взяли участь у мітингу.

 

03.07.2019