Фільм «Гуцулка Ксеня» отримав головну нагороду на кінофестивалі в Японії.

 

Фільм режисерки Олени Дем’яненко «Гуцулка Ксеня» отримав ґран-прі кінофестивалю Mt.FUJI-ATAMI FILM FESTIVAL (Японія) та вийде у кінотеатральний прокат Японії. Про це повідомляє Держкіно, що долучилося до створення стрічки.

 

«Прекрасно, що перший за новітньої історії кіно український мюзикл, створений за підтримки держави, отримав міжнародне визнання. Маємо вагомий доказ того, що українське кіно і культура в цілому, оновлені та представлені модерновою мовою, надзвичайно цікаві світу»,  – прокоментував голова Держкіно Пилип Іллєнко.Фото: Держкіно

 

Фестиваль проходив з 28 червня по 1 липня в курортному містечку Атамі, що має статус «японського Голлівуду». На розгляд відбіркової комісії цього року було надіслано понад 1200 фільмів з усього світу. До програми ігрового кіно разом з «Гуцулкою Ксенею» відібрали лише п’ять картин. Головний приз Atami Film Festival 2019 Олені Дем’яненко вручила зірка японського кіно Каорі Момої (Kaori Momoi).

 

Фільм «Гуцулка Ксеня» створений за мотивами однойменного твору основоположника модерної української оперети Ярослава Барнича, творчість якого тривалий час в Україні була забороненою. Автором сценарію та режисером картини є Олена Дем’яненко, продюсерами – Дмитро Томашпольський і Олена Дем’яненко. Головні ролі у фільмі виконали Варя Лущик, Максим Лозинський, Олів’є Бонжур, Ігор Цішкевич, Олег Стефан, Катерина Молчанова, Соломія Мельник.

03.07.2019