На майдані Незалежності протестували проти повернення Клюєва та реваншистів.

 

На майдані Незалежності у Києві ввечері 2 липня зібралося кілька сотень активістів, щоби виступити проти "проросійського реваншу". Приводом для демонстрації стали рішення Центральної виборчої комісії зареєструвати відеоблогера Анатолія Шарія та екскерівника Адміністрації Президента часів Віктора Януковича Андрія Клюєва кандидатами в народні депутати на дочасних виборах у Верховну Раду 21 липня.

 

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

 

 

Учасники протесту тримали в руках плакати із написами "Терпіти більше не можна", "Сепарам не місце в Раді", "Ми втомились від лайна" тощо.

 

Під час акції кілька активістів виштовхали чоловіка, який є прихильником відеоблогера Анатолія Шарія, та журналіста видання "Страна.ua".

 

Між тим інформації від правоохоронців про порушення громадського порядку немає.

 

Також на майдані Незалежності закликали прийти 4 липня під Конституційний Суд на засідання щодо законності закону про люстрацію.

 

 

Акція на Майдані зібралася за покликом волонтера Романа Балана (відомого за прізвиськом "Сініцин"). Він пригрозив, що активісти підготують різкіші форми протести, якщо Андрія Клюєва і Анатолія Шарія залишать у статусі кандидатів.

 

"Сьогодні протест був мирний. Постояли, поговорили, покричали, попалили. Якщо за два дні ЦВК та ВСУ не розберуться, хто з них більше налажав, і не скасують рішення про реєстрацію цих двох покидьків, – ми залишаємо за собою право від мирного протесту перейти до не мирного", – резюмував Сініцин у своєму дописі на Facebook.

 

Роман звернувся до Президента України Володимира Зеленського із закликом висловити свою позицію щодо "реваншистів", адже "в таких ситуаціях ви маєте говорити швидше, ніж люди, а не мовчати і ховатись". "Якщо від вас не буде заяви з приводу ганебних рішень про реєстрацію на вибори антимайданівців-втікачів всупереч закону і Конституції, то ми прийдемо і до вас", – додав волонтер.

 

03.07.2019