Вчинено повітряну атаку на табір біженців у Лівії.

Щонайменше 40 осіб загинуло.

 

 

Внаслідок авіаудару по табору біженців неподалік столиці Лівії Тріполі загинуло щонайменше 40 людей, ще 80 були поранені. Ці дані в середу, третього липня, повідомили представники визнаного міжнародною спільнотою лівійського уряду. Оцінка кількості загиблих поки що попередня. За свідченням очевидців, одна з бомб влучила прямо в ангар, де переховувалося приблизно 120 міґрантів.

 

Табір біженців, який потрапив під удар, розташований у місцевості Таджура поруч з однією військовою базою. В уряді Лівії заявляють, що відповідальність лежить на головнокомандувачеві самопроголошеної «Лівійської національної армії» (ЛНА) генералові Халіфі Хафтарі, котрий ще в квітні розпочав наступ на Тріполі. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Більшість убитих, за інформацією чиновників, були міґрантами з країн Африки. В останні роки Лівія стала основним перевалочним пунктом для міґрантів, котрі намагаються потрапити з Африки до Європи.

 

Представник армії Хафтара, своєю чергою, заявив, що ЛНА не завдавала ударів по центрах утримання біженців. Проте в понеділок, першого липня, командування армії попереджало, що має намір вдатися до масованого бомбардування району.

 

У Лівії в центрах, схожих на той, що потрапив під удар, утримують тисячі міґрантів. Правозахисники критикують такі поселення за непридатні для життя умови.

03.07.2019