Зеленський: Вбивство медиків у Водяному – спроба зірвати переговори.

 

Президент України Володимир Зеленський назвав обстріл медичного автомобіля на Донбасі порушенням міжнародного гуманітарного права. На його думку, вбивство двох військових лікарів зриває переговорний процес про припинення вогню.

 

Про це Зеленський написав на своїй сторінці у Facebok.  

 

 

"Обстріл санітарного автомобіля у Водяному – порушення норм міжнародного гуманітарного права, ганебна й підла спроба зірвати важкий переговорний процес із припинення вогню на Донбасі", – певен Президент.

 

"Україна завжди діяла і сьогодні діє в рамках міжнародних домовленостей і міжнародного права. Закликаю наших партнерів у Європі та США належним чином відреагувати на дії, що аж ніяк не наближають нас до миру", – звернувся Зеленський.

 

У понеділок приблизно о 10:50, під час виконання військовими медиками ООС завдань з евакуації пораненого в районі населеного пункту Водяне, російські сили обстріляли санітарний автомобіль "Хаммер" 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ. Внаслідок обстрілу загинули сержант Ірина Шевченко та старший матрос Сергій Майборода. Обстріл здійснювався керованою ракетою із ПТРК (протитанкового ракетного комплексу).

 

 

Вранці у понеділок Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання на завершення гарячої фази війни на Донбасі, привітавши Україну з "невеличком успіхом" – відведенням сил у районі Станиці Луганської. Ця заява пролунала за три години до обстрілу військових медиків.

 

"Мені здається, це перший крок до сталого припинення вогню по всій лінії розмежування, який відбувся завдяки розблокуванню "мінського процесу". Я розумію, що тільки час і конкретні кроки зможуть підтвердити всім, що сторони виконують свої зобов’язання. Я не хочу обіцяти, що завтра буде мир, але з’явилася крихка надія на початок завершення гарячої фази війни", – сказав Зеленський у своєму відеозверненні на Facebook.

 

Володимир Зеленський закликав громадян не піддаватися на провокації, не панікувати й дати військовикам і дипломатам виконувати їхню складну роботу.

 

"Давайте зберігати спокій. Ніякої «зради» немає. Перемоги, на жаль, поки що теж немає. Але це, на мою думку, перший наш невеличкий успіх. Вітаю", – заявив Президент.

 

02.07.2019