Міністр закордонних справ України Павло Клімкін оголосив про намір піти у відпустку – відтак, він фактично складе з себе обов'язки міністра, не чекаючи відставки.

 

Про це Клімкін сказав у своєму відеозверненні, котре опублікував у Facebook.

 

 

Так, міністр заявив, що внутрішньоукраїнські дискусії на тему звільнення українських моряків і політв'язнів мають посилювати позиції України і послаблювати позиції Росії, а не навпаки.

 

"Ми всі говоримо одним голосом, вимагаючи у Росії негайного і безумовного звільнення всіх наших моряків, всіх політичних в'язнів, всіх заручників. Але одночасно розуміємо, яку пастку нам намагалася підлаштувати Росія – зганьбити наших моряків, вдавати, що вони скоїли якісь злочини, судити їх за російськими законами, фундаментально послабити нашу позицію щодо окупованого Криму, фундаментально послабити нашу позицію щодо судових позовів, за якими Росія мусить заплатити мільярди", – зазначив Клімкін.

 

"Але будь-які внутрішні дискусії мають посилювати нас і послаблювати Росію. Тому незалежно від того, яке рішення і коли прийме Рада щодо моєї відставки, я прийняв рішення піти у відпустку. Вважаю, що це буде чесно і правильно. Але не просто у відпустку, а політичну відпустку, оскільки в пів сили працювати не можу, і саме зараз прийшов час будувати справжню політичну команду", – сказав Клімкін.

 

Міністр закликав приєднуватися до цієї політичної команди всіх, кому не подобається "сучасний політичний бардак".

 

Між тим, Президент України Володимир Зеленський звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана із закликом притягнути Павла Клімкіна до дисциплінарної відповідальності.

 

Як пояснив керівник Офісу президента Андрій Богдан, таке рішення пов’язане з тим, що МЗС не поінформувало голову держави про ноту Міністерства закордонних справ Росії, яка стосувалася звільнення українських моряків, та відповідь з українського боку.

 

"Враховуючи, що міністр закордонних справ України особисто несе відповідальність за стан справ у дорученій йому сфері, вважаю за необхідне порушити питання про здійснення дисциплінарного провадження стосовно міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, про результати якого поінформувати", – йдеться у листі до прем'єра, що його цитує прес-служба Президента.

 

Голова Офісу президента виправдовується, що запропонована Росією процедура повернення моряків не є прийнятною для України, "однак у процесі переговорів сторони можуть знайти компроміс – без шкоди для інтересів нашої держави".

 

01.07.2019