Збройні Сили України у середу відійшли зі своїх передових позицій біля Станиці Луганської задля створення "паска безпеки", передбаченого домовленістю Тристоронньої контактної групи. Штаб запевняє, що становище українських підрозділів не погіршилося. У випадку зриву операції ЗСУ мають намір повернутися на дотеперішні позиції.
Патруль ОБСЄ біля Станиці Луганської
"Сьогодні опівдні українські військові відійшли з однієї з позицій, котра розташовувалась перед КПВВ "Станиця Луганська". Все відбувалось під наглядом представників ОБСЄ, котрі були по обидві сторони... По сигналу сигнальних ракет з нашої сторони та сторони бойовиків наші військові залишили визначені ОБСЄ позиції", – повідомив удень штаб Операції Об'єднаних сил.
Зі слів командувача Об'єднаних сил генерал-лейтенанта Олександра Сирського, це перший етап відводу сторін від околиць Станиці Луганської.
Очікують, що днями на лінію розмежування приїде представник української тристоронньої контактної групи Леонід Кучма, аби продовжити роботу з розведення сторін на визначені "мінськими домовленостями" рубежі.
Інформаційні ресурси бойовиків підтверджують відхід зі своїх позицій під Станицею Луганською. Представник руху "ЛНР" у складі Спільного центру з контролю та координації режиму припинення вогню Роман Іванов повідомив: о 12:00 пішов сигнал ракетою від ОБСЄ, у цей же час про відхід із позицій ракетою сповістили Збройні Сили України. Бойовики ж засигналізували власне вицофування із позицій дещо пізніше, о 12:15.
Роман Іванов сказав, що процес відведення сил займе три дні. А відтак "народная міліция" повідомить СММ ОБСЄ про відведення сил і засобів (до речі, є химерним, що інформаційні ресурси руху "ЛНР" подають пана Іванова як свого делеґата, адже, згідно з домовленостями між Україною та Росією, до складу СЦКК входять лише офіцери Збройних Сил України та РФ, – Z).
ОБСЄ на вражому боці Станиці Луганської
Заступник командувача Об'єднаних сил Богдан Бондар запевнив у спеціальній заяві, що українські підрозділи зайняли вигідні рубежі після розведення сил і засобів в районі Станиці Луганської, а навіть покращили своє становище.
"Ніякого залишення позицій не відбулося. Наші підрозділи покращили положення, зайняли вигідні рубежі, тим самим створюють належні умови для подальших дій і з оборони, і з утримання визначених позицій в Станиці Луганській", – сказав Бондар у відеозверненні, поширеному прес-центром ООС.
Голова Станично-Луганської районної держадміністрації Луганської області Юрій Золкін сказав у коментарі аґенції "Укрінформ", що наступні кроки української сторони залежатимуть від того, чи власні домовленості виконують бойовики.
Відповідаючи на питання, чи повернуться українські військовики на попередні позиції у випадку, якщо російсько-терористичні війська не відведуть своїх підрозділів, Золкін запевнив: “Так, все повернеться на вихідні позиції”.
Водночас, голова райдержадміністрації висловив сумнів у тому, що терористичні угрупування дотримуватимуться "мінських домовленостей". “У мене особисто дуже великі сумніви, що вони будуть робити те, що вони зобов'язані зробити”, – підсумував Золкін.
Тристороння контактна група ще у 2016 році прийняла рішення про початок розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках. У Петрівському і Золотому воно відбулося, проте в районі Станиці Луганської ці спроби впродовж майже трьох років були безрезультатними.
5 червня спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік поінформував, що учасники ТКГ висловили намір 10 червня розпочати розведення сил і засобів на узгодженій ділянці у Станиці Луганській.
10 червня процес розведення знову було зірвано через обстріли з боку контрольованих Росією загонів.
26.06.2019