Максим Нефьодов переміг у конкурсі на керівництво Митною службою.

 

Комісія з питань вищого корпусу державної служби ухвалила рішення рекомендувати Кабінету Міністрів призначити першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова на посаду голови нової Державної митної служби.

 

 

Таке рішення комісія ухвалила за підсумками завершального етапу конкурсу на цю посаду – співбесіди, котра відбулася у вівторок, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

Окреслюючи свої пріоритети на посаді голови ДМС під час співбесіди, Нефьодов сказав, що він має намір змінити керівництво тих митниць, "де є особливі проблеми".

 

На думку Нефьодова, за кілька місяців неможливо побороти контрабанду, однак він назвав кілька кроків, які могли б почати боротьбу на цьому шляху.

 

"Я працюватиму над тим, щоб на території митниць не стояли всі правоохоронні органи, кожен з яких є слабкою ланкою", – сказав він.

 

Водночас Нефьодов відзначив необхідність співпраці з митницями інших країн, відкриття митних реєстрів.

 

Переможець конкурсу також виступає за налагодження об'єктивних каналів одержання інформації.

 

"Як я вибудував для себе роботу в Міністерстві економрозвитку. Звичайно, зустрічатися з кожним [представником бізнесу] я не можу, та й не хочу... Чому я відповідаю на меседжі у Facebook – не з марнославства, а щоб знали підлеглі, що кожен може мені написати, що якщо трапиться якась неприємність, до мене інформація ця дійде... Але має бути канал зворотного зв'язку", – сказав Нефьодов, уточнивши, що налагодження такого каналу для нього не є пріоритетом.

 

Крім Нефьодова, у фінальному етапі конкурсу брали участь: керівник ГО "Центр розвитку цифрової економіки", експерт Центру соціально-економічних досліджень Андрій Саварець, проректор з наукової частини Університету митної справи та фінансів Євген Гармаш.

 

Нефьодов з 18 лютого 2015 року перебував на посаді заступника міністра економічного розвитку і торгівлі, з 2016 року – першого заступника міністра.

 

35-річний Нефьодов з відзнакою закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка і має ступінь магістра за спеціальністю "економічна теорія". У 2003-2006 роках працював аналітиком зі злиттів і поглинань у компанії Golden Gate Business.

 

У 2006-2010 роках працював в інвесткомпанії Dragon Capital, де обіймав посаду віцепрезидента, а згодом директора інвестиційно-банківського департаменту.

 

У 2010 році він став керівним партнером інвестфонду Icon Private Equity.

 

26.06.2019