У Львові оголосили конкурс на проєкт храму ПЦУ в центрі міста.

 

Учора, 24 червня, у Львові оголосили архітектурний конкурс на проєкт новітнього храму Православної церкви України, що буде в зеленій зоні в центрі Львова – між вулицями Левицького та Пекарською. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

Учасники конкурсу мають запропонувати унікальне та ергономічне, архітектурне та урбаністичне рішення храмового комплексу з елементами української ідентичності. Також потрібно дотримуватись канонів планувальної структури Української православної церкви та контекстуального і композиційного підходу у проєктуванні.

 

Додамо, раніше депутати ЛМР погодили виділення ділянки релігійній громаді ПЦУ для будівництва храму, що стало першим таким випадком за останні роки.

 

«Ми сподіваємось, що конкурс дасть можливість знайти нову мову сакральної архітектури і власне українського православ’я, а не постійний диктат візантійських впливів, що, як на мене, вже пора вичерпувати. Тому що так, як змінюється мова богослов’я, так і мова архітектури має змінюватися. Тому ми запрошуємо всіх архітекторів спробувати зробити непересічну річ», – каже керівник управління архітектури та урбаністики ЛМР Юліан Чаплінський.

 

Премія конкурсу за перше місце становить 90 тис. грн, за друге – 60 тис., третє – 30 тис. грн. Зареєструватись на конкурс можна до 9 серпня, проєкти прийматимуть до 23 серпня, журі розглядатиме їх з 30 серпня до 7 вересня.

 

До журі увійшли архітектори, чиновники і представники ПЦУ, зокрема митрополит Димитрій (Рудюк).

25.06.2019