ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка дозволяє зняти санкції з Росії.

Відтак російська делегація зможе знову отримати всі права, відібрані в неї п’ять років тому.

 

 

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про обмеження санкційного механізму ПАРЄ. Це відкриває можливість для повернення до ПАРЄ російської делегації й відновлення їй права голосу, позбавленого 2014 року за анексію Криму.

 

Депутати ПАРЄ ухвалили документ після чотиригодинних дебатів і п'ятигодинного розгляду понад 200 поправок. За нього проголосували 118 делегатів, проти були 62, утрималися 10 осіб. Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

Прийнята резолюція вносить поправки в регламент ПАРЄ і виключає можливість позбавляти будь-яку делегацію права голосу, як і пропонував комітет міністрів Ради Європи. Документ констатує, що кожна країна-член Ради Європи має право і обов'язок працювати в обох статутних органах організації: в Комітеті міністрів і в ПАРЄ. Документ також скасовує санкції проти національних делегацій у вигляді позбавлення права голосувати, виступати і бути представленою в асамблеї. Окрім цього, резолюція дає дозвіл країнам, не представленим в ПАРЄ, подати заявку на участь їхніх делегацій в роботі Асамблеї безпосередньо перед червневою сесією, хоча згідно з регламентом це робиться тільки раз на рік в січні. Таким чином, прийнятий документ усуває перешкоди, які досі стояли на шляху відновлення всіх прав російської делегації в ПАРЄ .

 

Відомо, що російська делегація вже прибула до Страсбурга для участі в сесії ПАРЄ. Однак навіть прийняття згаданої резолюції не гарантує, що 25 червня росіяни займуть свої місця в залі засідань і приступлять до роботи в ПАРЄ. Адже процедури оскарження повноважень національних делегацій ніхто не скасовував. І в Асамблеї вже набралося 30 депутатів від п'яти країн, котрі готові під час відкриття сесії 25 червня заявити, що оспорюють повноваження російської делегації. В цьому випадку Асамблея буде змушена взяти це до уваги і підготувати відповідну доповідь в моніторинговому комітеті.

25.06.2019