США закликали Росію припинити брехати про причини катастрофи MH17.

З відповідною заявою виступив спецпредставник американського Держдепу щодо України Курт Волкер.

 

 

Спеціальний представник Державного департаменту США щодо України  Курт Волкер закликав Кремль «припинити безпардонну кампанію дезінформації» про причини аварії над Донецьком в липні 2014 року лайнера Boeing-777 Малайзійських авіаліній, який летів рейсом MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Про це дипломат заявив увечері в середу, 19 червня, на своїй сторінці в Twitter.

 

«Росії час покласти край її брехні щодо збитого літака MH17 і припинити свою безпардонну кампанію з дезінформації. Росії варто почати співпрацювати зі слідством і дотримуватися резолюції Ради Безпеки ООН 2166 від 2014 року і дати гарантії того, що всі обвинувачені, котрі перебувають на території Росії, постануть перед обличчям правосуддя», – написав він.

 

Декількома годинами раніше головний прокурор Нідерландів Фред Вестербеке (Fred Westerbeke) репрезентував у голландському місті Нївеґейне нові дані Міжнародної слідчої групи у справі про катастрофу малайзійського авіалайнера і назвав імена чотирьох основних підозрюваних  – чотирьох росіян та одного громадянина України. Всі підозрювані були оголошені в міжнародний розшук. «Суд над ними відбудеться в Нідерландах 9 березня 2020 року, навіть в разі відсутності обвинувачених на процесі», – підкреслив Вестербеке.

 

Того ж дня прес-служба російського МЗС опублікувала заяву, в якій результати розслідування Міжнародної слідчої групи називають «абсолютно голослівними звинуваченнями, спрямованими на дискредитацію Російської Федерації в очах міжнародної громадськості». «Очевидно, що Міжнародна слідча група продовжує обмежуватися не цілком зрозумілими доказами, сформульованими в тому числі за підтримки сумнівних джерел інформації. При цьому дані, що надає слідству російська сторона, як і раніше, наполегливо ігнорують», – підкреслено в документі.

20.06.2019