На Івано-Франківщині підрахували суму збитків від травневих негод.

 

Перша заступниця голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка повідомила, що інтенсивні опади протягом травня завдали області збитків на 424 млн грн, передає УНН.

 

Ці кошти потрібні на відновлення постраждалих об'єктів. На ліквідацію наслідків стихії залучені кошти резервного фонду обласного та місцевих бюджетів. Вже розпочаті найнеобхідніші відновлювальні роботи з укріплення дамб, берегоукріплення, об'єктів соціальної та культурної сфери.

 

Облдержадміністрація звернулася до Кабміну з проханням щодо надання області фінансової допомоги на суму 100 млн грн за рахунок коштів резервного фонду Держбюджету. Крім того, до уряду буде подана інформація про необхідність відновлення пошкоджених стихією водозахисних дамб та берегоукріплень на суму 61,6 млн грн.

 

Мешканцям області, які постраждали від наслідків стихії і звернулися по допомогу, із місцевого бюджету уже виділили загалом 325 тис. грн, робота триває.

 

За даними гідрометеорологічних служб ДСНС, в травні-червні на території України випало до двох місячних норм опадів. У західних, північних областях, Вінницькій, Полтавській та Луганській областях місцями випало до 2,8 місячної норми опадів. В окремих районах Івано-Франківської, Закарпатської та Львівської областей випала найбільша місячна кількість опадів за весь період спостережень.

19.06.2019