Мішеля Платіні затримала французька поліція.

Його підозрюють у вчиненні корупційних дій під час визначення місця проведення Мундіалю.  

 

 

Колишнього президента Союзу європейських футбольних асоціацій (UEFA) Мішеля Платіні у вівторок, 18 червня, затримала поліція в західному передмісті Парижа. Затримання відбулося в рамках розслідування справи про корупцію під час обрання країни-господаря Чемпіонату світу з футболу в 2022 році. Про це подає французьке видання Le Monde.

 

Платіні доправили до відділення Антикорупційного управління судової поліції в Нантеррі. Там відбувся й допит футбольного ексфункціонера. Однак поки що невідомо, чи триматимуть його під вартою.

 

У справі в статусі «вільного підозрюваного» також проходить колишній голова адміністрації експрезидента Франції Ніколя Саркозі, колишній міністр внутрішніх справ Франції Клод Ґеант (Claude Guéant), а також колишня радниця Саркозі Софі Діон (Sophie Dion).

 

Нагадаємо, що зірка французького футболу і колишній капітан національної збірної Мішель Платіні був обраний президентом UEFA в 2007 році. У 2015 році Комітет з етики Міжнародної федерації футболу (FIFA) ухвалив рішення усунути його з посади за підозрою в корупції і на шість років заборонити працювати у футбольних структурах. Проте в 2016 році цей термін був зменшений до чотирьох років.

 

2010 року Катар було обрано господарем Мундіалю-2022. Це рішення викликало суперечки щодо його законності. Колишній віцепрезидент FIFA Джек Ворнер заявляв, що Катар нібито купив собі право на проведення чемпіонату, а пізніше низка футбольних чиновників звинуватили представників Катару в купуванні голосів на користь своєї заявки. Повідомляли про суму у 880 мільйонів доларів. При цьому розслідування Міжнародної федерації футболу не підтвердило факту підкупу.

18.06.2019