США відрядили на Близький Схід додатковий контингент вояків.

Нарощування американської військової присутності в реґіоні відбувається на тлі стрімкого погіршення відносин між Вашінґтоном та Іраном

 

 

Сполучені Штати скеровують на Близький Схід одну тисячу військовослужбовців. Відповідне розпорядження підписав виконувач обов'язків міністра оборони США Патрік Шенахан. Разом з тим, терміни розгортання додаткових сил ще не уточнені. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

У заяві Пентаґону зазначено, що це відповідь на ворожі дії Ірану в реґіоні. Водночас у ній наголошено, що Сполучені Штати не шукають конфронтації з Іраном і що вжиті заходи спрямовані на залагодження безпеки американського військового персоналу, який працює в регіоні і захищає національні інтереси США.

 

Напередодні військово-морське відомство США оприлюднило знимки, які, на думку експертів, свідчать про те, що за недавнім нападом на танкери в затоці Оману стоїть Іран. Раніше провину за ці атаки поклав на Тегеран президент США Дональд Трамп.

 

Іран відкидає причетність до нападів. Окрім того, 17 червня Тегеран попередив, що припиняє виконувати умови ядерної угоди 2015 року й до 27 червня має намір перевищити ліміти на збагачення урану, узгоджені в документі.

 

Нагадаємо, що у четвер зранку, 13 червня, в затоці Оману подали сигнал лиха два нафтові танкери – норвезький Front Altair та сінґапурський Kokuka Courageous. Керівництво суден заявило про пошкодження. З’ясувалося, що на танкери було скоєно напади. Тим часом ціни на нафту після цієї події підскочили на 4%.

 

Близько місяця тому в цьому реґіоні, недалеко від територіальних вод ОАЕ, було скоєно схожі напади на чотири нафтові танкери.

18.06.2019