США звинуватили Іран у нападі на танкери в затоці Оману.

У Тегерані відкидають всі претензії Вашінґтона.

 

 

Державний секретар Сполучених Штатів Майк Помпео звинуватив Іран у «кричущому нападі» на два танкери з нафтою в затоці Оману. Інцидент стався на тлі серйозної ескалації дипломатичного конфлікту між США й Іраном. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

За словами Майка Помпео, Вашінґтон дійшов висновку про причетність Ірану, ґрунтуючись на даних розвідки. «Ця оцінка заснована на розвідданих, використаній зброї, рівні кваліфікації, необхідної для виконання операції, на недавніх аналогічних іранських нападах на морські судна і на тому факті, що немає діючих в цьому регіоні угруповань, які володіють такими ресурсами і здатних проводити операції з настільки високим ступенем складності», – пояснив Помпео. Держсекретар повідомив, що доручив амбасадорові США в ООН порушити на Раді Безпеки питання про роль Ірану в цих нападах.

 

Окрім того, Помпео написав на своїй сторінці в мікроблозі Twitter, що напади на танкери становлять загрозу миру та безпеці в усьому світі, а також «неприйнятну  ескалацію напруженості з боку Ірану».

 

Іран, своєю чергою, відкидає звинувачення Вашінґтона. «Іран не має стосунку до цього інциденту. Хтось намагається дестабілізувати відносини Ірану з міжнародною спільнотою», – заявив високопоставлений іранський чиновник.

 

Нагадаємо, що у четвер зранку, 13 червня, в затоці Оману подали сигнал лиха два нафтові танкери – норвезький Front Altair та сінґапурський Kokuka Courageous. Керівництво суден заявило про пошкодження. З’ясувалося, що на танкери було скоєно напади. Тим часом ціни на нафту після цієї події підскочили на 4%.

 

Близько місяця тому в цьому реґіоні, недалеко від територіальних вод ОАЕ, було скоєно схожі напади на чотири нафтові танкери.

14.06.2019