Рада ЄС: Невизнання анексії Криму – засадниче для співпраці у Чорному морі.

 

В Раді Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ країн-членів ЄС заявляють, що невизнання анексії Криму Росією є фундаментальним підходом для розвитку співробітництва у Чорному морі.

 

Про це йдеться у висновках Ради ЄС щодо залучення Унії до регіональної співпраці у регіоні Чорного моря, ухвалених у Люксембурзі, інформує УНІАН.

 

Зазначають, що Рада ЄС стурбована викликами у галузі безпеки в регіоні Чорного моря. У цьому контексті вона підтверджує, що дотримання міжнародного права, в тому числі принципів незалежності, суверенітету і територіальної цілісності, Конвенції ООН з морського права і, зокрема, свободи судноплавства, а також стратегічних рішень ЄС і його політики невизнання незаконної анексії Криму є фундаментальними для підходу щодо регіональної співпраці у регіоні Чорного моря.

 

Крім того, голови МЗС країн-членів ЄС знову підтвердили тверду налаштованість зміцнювати процвітання, стабільність і стійкість у регіоні Чорного моря.

 

"Рада ЄС відзначає підвищення стратегічного значення регіону Чорного моря для ЄС і закликає до активнішої участі у регіональній взаємодії відповідно до принципів глобальної стратегії ЄС та переглянутої європейської політики сусідства. Перш за все, Рада ЄС наголошує на важливості використання нових можливостей для економічного розвитку, стійкості та згуртованості в регіоні та за його межами", – наголошено у повідомленні.

 

17.06.2019