КС Молдови скасував своє рішення про розпуск парламенту.

Цьому кроку  передувала відмова попереднього уряду Павела Філіпа від влади й передача віжок правління новому кабінету.

 

 

Конституційний суд Молдови скасував усі свої ж рішення, ухвалені в період з сьомого до дев’ятого червня, які послужили приводом для гострої політичної кризи в країні. Мова про чотири рішеннях щодо необхідності розпустити парламент і визнати рішення парламентської більшості нелегітимними, а також про два висновки КС, ухвалених 9 червня, які стосуються усунення президента Ігоря Додона від повноважень і тимчасового виконання його обов'язків прем'єром Павлом Філіпом. Про це повідомив інформаційний портал Moldnews.
 

«Враховуючи звернення в КС від 15 червня про перегляд рішень, ухвалених Конституційним судом 7-9 червня, з огляду на всі деталі і обставини справи, на підставі ст. 135 (а) і 140 Конституції РМ і закону про діяльність КС, суд анулює рішення № 83 від 7 червня 2019, три рішення №13,14 та 15 від 8 червня 2019 і два висновки КС від 9 червня 2019. Фактична ситуація в Республіці Молдова, зокрема оголошення про передачу влади уряду прем'єр-міністра Маї Санду і коаліції, сформованій в парламенті Республіки Молдова, послужило підставою для такого скасування», – заявив голова КС Міхай Поалелунжь.

Нагадаємо, що сьомого червня  судді КС оголосили, що крайній термін формування уряду закінчився сьомого червня. Наступного дня,  восьмого червня, судді  визнали незаконними всі документи, прийняті новою парламентською більшістю ACUM і ПСРМ.  9 червня  Павел Філіп як виконувач обов'язків президента розпустив парламент і призначив позачергові вибори на шосте вересня. 

 

Напередодні уряд Демократичної партії прем’єр-міністра Павла Філіпа подав до демісії після того, як партія ухвалила рішення вивести своїх представників зі складу уряду країни. Віце-голова партії Володимир Чеботар заявив, що уряд вирішив скласти повноваження, щоб покласти край політичній кризі. «Наше рішення спрямоване винятково на розв'язання політичної кризи. Завдання законного прийняття влади залишається за коаліцією ПСРМ і ACUM, створеною Ігорем Додоном і проєвропейськими партіями», – сказав Чеботар.

 

Таким чином, члени уряду прем’єрки Маї Санду, раніше сформованого новою коаліцією Партії соціалістів і проєвропейським блоком ACUM, зуміли потрапити на свої робочі місця.

 

16.06.2019