Ексголову канцелярії премʼєра Польщі засуджено до в’язниці.

 

Його визнали причетним до аварії президентського літака 2010 року.

 

 

Колишнього голову канцелярії прем'єр-міністра Томаша Арабського засудили у четвер, 13 червня, до десяти місяців позбавлення волі, а також заборони два роки працювати на державній посаді. Його визнали винним у недбалому ставленні до своїх обов'язків під час організації рейсу президента Леха Качинського до Смоленська у 2010 році. Про це повідомило Polskie Radio24.

 

На думку Варшавського окружного суду, Арабський дозволив організацію польоту з президентом на облавку за маршрутом Варшава — Смоленськ, хоча аеропорт «Сєвєрний» за міжнародним правом не був повноцінним летовищем і не міг приймати літаки з таким статусом. 

 

За невиконання обов'язків суд засудив також працівницю канцелярії Моніку Б. до шести місяців позбавлення волі з відтермінуванням покарання на один рік. У той же час суд виправдав ще одного працівника канцелярії прем’єр-міністра Мірослава К. і двох працівників амбасади в Москві Юстину Г. і Ґжеґожа Ц.

 

Розгляд цієї справи тривав три роки. У суді давали свідчення, зокрема, колишній прем'єр-міністр, а нині президент Ради ЄУ Дональд Туск, колишній міністр закордонних справ Радослав Сікорський тощо. 

 

Нагадаємо, що 10 квітня 2010 року літак Ту-154М, яким летів президент Польщі Лех Качинський, розбився під Смоленськом. В авіакатастрофі загинули 8 членів екіпажу і 88 пасажирів, котрі репрезентували найвищий польський істеблішмент.

13.06.2019