Борис Джонсон має найбільше шансів стати наступним прем’єром.

 

Він виграв перший тур виборів лідера торі.

 

 

Колишній міністр закордонних справ Борис Джонсон зібрав найбільше голосів у першому турі виборів лідера Консервативної партії Великої Британії. Про це повідомила телерадіокомпанія ВВС. Вибори за планам завершаться щойно в липні, а переможець заступить Терезу Мей на посаді прем'єр-міністра.

 

У першому турі, у якому в четвер, 13 червня, голосувало 313 депутатів Палати громад від Консервативної партії, Борис Джонсон отримав 114 голосів. За його головних конкурентів, чинного міністра зовнішніх справ Джеремі Ганта (Jeremy Hunt) і міністра навколишнього середовища Майкла Ґоува (Michael Gove), проголосувало 43 і 37 колег-депутатів відповідно.

 

Троє з десяти кандидатів – Андреа Ледсом (Andrea Leadsom), Естер Маквей (Esther McVey) і Марк Гарпер (Mark Harper) – вибули з боротьби, не подолавши прохідний бар'єр у 17 голосів.

 

Разом з Джонсоном, Гантом і Ґоувом до наступного туру, де прохідний бар'єр вже 33 голоси, вийшли колишній міністр у справах Brexit Домінік Рааб (Dominic Raab), за якого проголосувало 27 депутатів, міністр внутрішніх справ Саджид Джавід (Sajid Javid) – 23, міністр міжнародного розвитку Рорі Стюарт (Rory Stewar) – 19 і міністр охорони здоров'я Метт Генкок (Matt Hancock) – 20.

 

Якщо всі учасники подолають бар'єр в 33 голоси, то вибуває останній у кожному турі. Вибори з поступовим вибуванням продовжаться наступного тижня, і голосувати в наступних турах, як і раніше, будуть тільки торі-депутати Палати громад. Пізніше 20 червня кандидатів має залишитися тільки двоє, і вибирати з цих двох фіналістів будуть уже всі члени Консервативної партії – приблизно 160 тисяч осіб.

 

Консерватори розраховують, що ім'я нового лідера партії стане відомим у двадцятих числах липня, тоді ж він обійме крісло прем'єр-міністра.

 

Жоден із кандидатів не виступає за скасування рішення вийти з ЄУ, але про повну рішучість піти на жорсткий розрив 31 жовтня, коли закінчиться нинішнє відтермінування Brexit, перед початком виборів говорили тільки чотири кандидати: Борис Джонсон, Домінік Рааб, Андреа Ледсом і Естер Маквей. Решта претендентів сподіваються переписати угоду з Євроунією і допускають можливість нового відтермінування виходу з ЄУ.

 

13.06.2019