Представник Президента у Кабінеті Міністрів Андрій Герус заявив, що Володимир Зеленський під час своєї виборчої кампанії не обіцяв зниження тарифів на газ, натомість використовував для жартів прорахунки політики уряду в енергетичній сфері.

 

Про це Герус сказав у інтерв'ю проектові Bihus.Info, що виходить на "24 каналі".

 

 

"Зеленський напряму не обіцяв зниження тарифів, хоча він розуміє, що це є проблемою. Якщо послухати, що саме говорив Зеленський у ролику про тарифи, то там він заявляв про потребу збільшення видобутку газу, інвестування, зупинку імпорту газу й розвиток експорту. Тоді ціна на газ в нашій країні впаде на 20–30%, а може й більше... Зеленський жартував про тарифи, що вони високі. Зеленський жартував про "Роттердам+", що це корупційна формула. Але прямих обіцянок він не давав. Звичайно, що люди десь у напівнатяках хочуть бачити те, що вони хочуть бачити", – виправдовується урядовий представник Зеленського.

 

Андрій Герус певен, що очікування виборців у сфері тарифів не мали визначального впливу на волевиявлення.

 

"Те, що люди його підтримали, означає, що вони готові голосувати за якусь більшу ідею, мрію, майбутнє, аніж просто зниження тарифів", – сказав Герус.

 

Водночас представник Президента в уряді припустив, що тарифи частково знизяться.  

 

"Може відбутися певне зниження тарифів на газ. Якщо ви ставите питання "коли?", то з 1 липня це можливо. "Нафтогаз" вже анонсував пониження цін для промисловості з 1 червня, тому, відповідно, з 1 липня може бути й для населення... На зустрічі із Володимиром Зеленським ми розглядали питання тарифів як для населення, так і для бізнесу. Ми говорили, що один із способів прихованого підвищення тарифів для населення – це піднімати тарифи для бізнесу. Звичайно, що бізнес потім все через собівартість перекладе на населення, яке не розуміє цього і продовжує думати, що тарифи низькі", – сказав експерт.

 

12.06.2019