Уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова запропонувала омбудсменові Росії Татьяні Москальковій обговорити одночасне звільнення громадян двох країн, затриманих і засуджених на територіях Росії та України за мотивами, які одна зі сторін вважає політичними.

 

Про це повідомила аґенція "Інтерфакс".

 

 

"Я думаю, що ми могли б об'єднати зусилля – ви в Росії, а я в Україні – вже використовуючи те, що є добра воля Президента України Володимира Зеленського саме на звільнення всіх. Ми не говоримо про обміни. Ми говоримо, що змінила країна риторику, наш Президент говорить про звільнення, я б такі умови з вами хотіла обговорити", – сказала Денісова.

 

Натомість російський омбудсмен Москалькова заявила про готовність до діалогу. "Для нас дуже важливо, що на сьогодні змінилася і риторика, і загальні підходи до правозахисної теми", – зазначила вона.

 

Пізніше Денісова написала на своїй сторінці у Facebook, що сторони обговорювали формат роботи, зокрема про створення робочої групи, а також про підписання меморандуму про співпрацю для подальших дій.

 

12.06.2019