Президент призначив керівником ДУСі колегу з КВК із квартирним компроматом.

 

Президент України Володимир Зеленський звільнив Івана Куцика з посади керівника Державного управління справами та поклав виконання обов’язків керівника ДУС на заступника голови Сергія Борзова.

 

Укази про зміни в ДУСі оприлюднено на офіційному сайті голови держави у вівторок, 11 червня.

 

 

Генерал-полковника міліції Куцика на посаду керівника ДУС у 2016 році призначив Петро Порошенко.

 

Сергій Борзов працює заступником керівника Державного управління справами ще з червня 2014 року.

 

Борзов відомий своєю діяльністю в КВК: з 2006-го по 2011 рік працював директором команди “Вінницькі перці”. У 2011-му очолив команду КВК “Збірна України”. Також працював у ТОВ “Телевізійне творче об’єднання “Олександр Масляков і Компанія” (АМІК).

 

У червні 2016 року в ЗМІ з’явилася скандальна інформація, що Борзов безкоштовно отримав від Державного управління справами квартиру на Печерську вартістю 10 мільйонів гривень.

 

 

Згідно з інформацією журналістів програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”, у грудні 2015 року Державне підприємство “Укржитлосервіс”, підвідомче Державному управлінню справами, видало родині Борзових свідоцтво про право власності на квартиру площею 187,8 кв. метрів у будинку на бульварі Лесі Українки.

 

Сам Борзов пояснив це необхідністю перевезти до Києва своїх батьків.

 

Журналісти звернули увагу, що сім’я Борзових є доволі заможною і не потребувала покращення житлових умов.

 

“Помешкання в центрі Києва Борзов отримав з порушеннями, адже квартира була оформлена не як службова, а одразу у власність. Крім того, за законом, житлові приміщення надаються чиновникам у межах 13,65 квадратного метра житлової площі на одну особу. Однак навіть для шести осіб житло площею 190 квадратних метрів (110 – житлової) – це перевищення усіх норм. До речі, в березні 2016 року дружина Борзова Ірина придбала у власність автомобіль BMW 520i 2016 року випуску, ринкова вартість якого сягає 65 тисяч доларів”, – ішлося в повідомленні Центру протидії корупції.

 

У вересні 2016 року Національне антикорупційне бюро порушило кримінальне провадження за фактом передачі квартири у центрі столиці службовими особами ДУС у приватну власність Сергію Борзову (№52016000000000262 у ЄРДР, імовірне зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, – ч.2 ст.364 КК України”), йшлося в листі НАБУ.

 

Інтернет-видання “Новинарня”, котре на піку скандалу поширювало новину про "квартирне питання" Борзова на своїй сторінці, пише, що минулого тижня невідомі особи намагалися "зачистити" замітку зі сайту.

 

"Минулого тижня на редакційну пошту нашого видання надійшов лист, який може свідчити про спроби відбілити репутацію Борзова перез можливим високим призначенням. Анонімні особи з адреси allmediaprod@gmail.com були зацікавлені в тому, щоб (імовірно, за хабар) зняти згадану новину з архіву сайту. “Очень интересует возможность убрать материал на Вашем сайте. Какие возможности? Спасибо за информацию!”".

 

"Відтак, очевидно, що “хтось” був зацікавлений у тому, щоб “відчистити”  репутацію Борзова, який імовірно ще тиждень тому містив на пост виконувача обов’язки керівника ДУС", – зазначили у "Новинарні".

 

11.06.2019