Зеленський помилував зрадника зі списку на обмін.

 

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про помилування 72-річного уродженця Росії В’ячеслава Висоцького, який є в так званому "списку на обмін".

 

Про це повідомляє журналістський проект "Сьогочасний час" (його втілюєть "Радіо Свобода") з покликом на джерело в Міністерстві юстиції України.

 

Рішення про помилування Висоцького начебто ухвалене в рамках обміну, котрий готують.

 

Тим часом речниця Президента Юлія Мендель не підтвердила такої інформації.

 

"Я не знаю, що це за указ. Ми нічого цього не знаємо. І «Оглядач», наскільки я знаю, це зняв. Поки це вся інформація, якою ми володіємо. Я не знаю, що це за указ. Ми ніхто не знаємо, що це за указ, на що це посилання і звідки ця інформація пішла", – написала Мендель, згідно з повідомленням УНІАН.

 

Наразі цього допису в її "Фейсбуці" немає.

 

Згадок про такий указ також немає і на сайті Президента.

 

Попереднього дня, 7 червня, інформацію про Висоцького з посиланням на "джерела" опублікувало видання "Оглядач", але пізніше цю новину дійсно зняли зі сайту.

 

В’ячеслав Висоцький є у списку тих, кого Україна пропонує обміняти на українців, що перебувають у в’язницях Росії і окупованого нею Криму.

 

Влітку 2018 року співробітники офісу омбудсменки Людмили Денисової уточнювали так званий "список на обмін" і пропонували ув’язненим написати лист президентові Росії Владіміру Путіну з проханням обміняти їх. Висоцький, родом із Росії і росіянин за національністю, але громадянин України (раніше його помилково називали громадянином Росії), такий лист написав.

 

72-річний Висоцький був засуджений до 12 років позбавлення волі за державну зраду – згідно з даними медій, він займався шпигунством, але вирок через державну таємницю засекречений.

 

10.06.2019