Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про відкриття трьох кримінальних проваджень за фактом нових ініціатив, запропонованих командою Володимира Зеленського для "мінського процесу".

 

 

Про це Луценко заявив у відеозверненні, поширеному на youtube-каналі.

 

"Останніми днями мені просто не дає спати декілька повідомлень наших представників у Мінську, а тепер уже і з владних кабінетів... Я з подивом дізнався, що, виявляється, росіяни втратили якийсь контроль над терористичними угрупованнями в Луганській та Донецькій областях. Це не так. Достатньо взяти один із цих урядових білих телефонів, подзвонити керівнику Головного управління розвідки Міністерства оборони і дізнатися, що на посадах від командира взводу, роти, батальйону і вище перебувають виключно офіцери збройних сил Російської Федерації", – обурився Луценко.

 

Генпрокурор додав, що в ГУР росіян на чільних посадах знають поіменно.

 

Луценко зазначив, що "ще більше обурення" у нього викликають пропозиції представників України у тристоронній контактній групі "заборонити вогонь у сторону супротивника".

 

"Я зробив так, як рекомнеував Президент, – подивився на фото своїх синів, одного – колишнього добровольця 55-ої запорізької бригади, а другого – студента, і вчинив те, що має зробити Генеральний прокурор і громадянин: сьогодні я особисто зареєстрував у реєстрі досудових розслідувань резонансну справу за фактом готування до фінансування тероризму, тобто дії, вчинені з метою фінансового або матеріального забезпечення терористичної групи, вчинені за попередньою змовою групою осіб. Це для тих, хто вважає, що можна відновити торговельні відносини з терористичними організаціями", – повідомив Генпрокурор.

 

Друге провадження Генпрокурора – "за фактом готування до перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період проведення антитерористичної операції".

 

"І ще одну справа – за фактом державної зради. Тобто діяння, умисно вчиненого громадянином України на шкоду суверенітету, територіальній цілісності, недоторканності, обороноздатності, державній економічній та інформаційній безпеці України та надання іноземній державі допомоги у  проведенні підривної діяльності проти України", – заявив Луценко.

 

Генпрокурор додав, що це "фактові справи", тобто без конкретних фіґурантів. "Але хочу прямо сказати усім реваншистам і усім капітулянтам, всім, хто спробує гратися з українським законом: отримають гідну відповідь. Закон один для всіх. Перемога буде за нами", – резюмував Луценко.

 

08.06.2019