Зеленський припускає, що Росія не контролює найманців на Донбасі.

 

Президент України Володимир Зеленський припускає, що бойовиків збройних формувань, котрі обстрілюють позиції українських сил на Донбасі, не контролює Росія.

 

Це випливає з коментаря Зеленського, поширеного прес-службою Адміністрації Президента, у відповідь на артилерійські обстріли українських позицій біля Новолуганського на Світлодарській дузі, внаслідок котрих загинуло двоє українських військовиків, а восьмеро зазнали поранень.

 

 

"Кричуще порушення "мінських угод" – застосування артилерії – свідчить щонайменше про часткову втрату управління та контролю над найманцями. Ми сподіваємося, що російська сторона відновить контроль над цими підрозділами", – сказав Зеленський.

 

Президент зазначив, що на дипломатичному рівні Україна й надалі наполягатиме на припиненні вогню та звільненні полонених.

 

"Обстріли українських військових – очевидна спроба вкотре зірвати процес перемовин щодо припинення вогню. Хоч би хто віддав наказ – Збройні Сили України відповідатимуть жорстко та відповідно до ситуації. А на дипломатичному рівні наша позиція про необхідність припинення вогню та звільнення полонених залишиться твердою та незмінною", – заявив Зеленський.

 

Позиції "Азову" на Світлодарській дузі

 

Колишня представниця України на переговорах у Мінську Ірина Геращенко різко розкритикувала заяву Зеленського.

 

"Це не фейк. Це офіційна сторінка нової АП, куди прийшли боги комунікацій. Президент Зеленський сподівається, що російська сторона відновить свій контроль над підрозділами на українському окупованому Донбасі! Йдеться про контроль над окупаційними військами, і Зеленський сподівається, що РФ не піде геть, не забере свою зброю і техніку з української землі, не виведе своїх найманців, а... відновить свій контроль над підрозділами. Відкрию «таємницю» – в РФ є повний контроль над так званою «владою» так званих ОРДЛО й 400км українського кордону", – прокоментувала Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

 

Водночас, пані Ірина не відкидає, що Адміністрація Президента вийде з уточненням позиції. "Чекаю спростувань і вибачень, як вони напишуть [...] що "богами комунікацій" малося на увазі – "Чекаємо, що РФ негайно застосує весь свій безумовний вплив на бандформування, озброєні російською технікою і зброєю, і примусить їх виконувати "мінські угоди" задля припинення вбивств українців", – проінтерпретувала Геращенко.

 

Пані Ірина висловила готовність проконсультувати команду Президента про "ці моменти дуже важливої комунікативної лексики, що стосується "мінських перемовин".

 

Координаторка мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська, котра в минулі роки також долучалася до переговорів у Мінську, написала у Facebook: "Мені прикро це констатувати, але або відбувається відкрите виправдовування політики Росії, або ж проти нас вже не стоїть друга в світі армія РФ. Якщо ж повідомлення правдиве та усвідомлено подано першою особою та від його імені, то чи можна отримати офіційні докази втрати такого контролю з боку президента? Якщо РФ припинила здійснювати ефективний контроль, термін, який введено на рівні законодавства України щодо Донбасу, то це означає, що прийшов час розпочинати інший етап звільнення окупованих територій?"

 

07.06.2019