Зеленський заявив Дуді про готовність до примирення в питаннях історії.

 

Президент України Володимир Зеленський після переговорів у Брюсселі з президентом Польщі Анджеєм Дудою задекларував бажання усунути перешкоди, пов'язані із історією, в українсько-польських зносинах на дроугий план.

 

Про це Зеленський сказав під час спільного з Дудою брифінґу, повідомила прес-служба АП. 

 

 

"Я налаштований на сприйняття процесу примирення й недопущення домінування тематики складних моментів історії українсько-польських взаємин на порядку денному стратегічного партнерства України та Польщі", – сказав Президент.

 

Володимир Зеленський зазначив, що Україна та Польща поділяють бачення ключових для Європи питань щодо зовнішньої політики та безпеки.

 

"Ми маємо зберегти нашу єдність, щоб наш спільний голос було почуто і враховано у загальноєвропейському контексті. Ми маємо спільне розуміння глибини загроз, які несе для всієї Європи Росія, і разом боремося за те, щоб ЄС залишався єдиним і солідарним з Україною у боротьбі проти агресії", – сказав Президент.

 

Президент додав, що важливим напрямом взаємодії України та Польщі на європейському рівні є питання енергетичної безпеки, збереження стратегічної ролі української ГТС та протидія "Північному потоку-2".

 

"Я переконаний, що перелік наших спільних цілей, інтересів і проектів, які ми разом захищатимемо й реалізовуватимемо, зокрема на європейському рівні, тільки розширюватиметься", – сказав Зеленський.

 

Анджей Дуда натомість запевнив Президента, що той "має нашу підтримку у євроатлантичних прагненнях України". А також пообіцяв, що Польща продовжить підтримку зусиль України для відновлення територіальної цілісності та суверенітету у кордонах, визнаних світовою спільнотою.

 

"Україна – наш добрий сусід, і ми збираємося розбудовувати наші відносини у взаємовигідний та в найкращий спосіб", – заявив Дуда.

 

Президент Польщі підтвердив, що має сподівання на примирення двох країн в історичних питаннях та встановлення правди завдяки роботі експертів.

 

"Я вірю, що президентська група експертів буде ще більше залучена до роботи над наступними кроками, спрямованими на налагодження мостів між народами в дусі права і примирення на майбутнє", – цитує "Польське радіо".

 

Варшава вимагає, зокрема, щоб Київ скасував заборону на ексгумацію поляків, зокрема тлінних останків жертв Волинської трагедії.

 

Анджей Дуда також запросив Володимира Зеленського відвідати Варшаву з візитом у день відзначення річниці початку Другої Світової війни, 1 вересня.

 

05.06.2019